Anasayfa Köşe Yazarlarımız Insanda utanma olur, Arlanma olur!

Insanda utanma olur, Arlanma olur!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bugün ki yazıma özlü bir sözle başlamak istiyorum “Dostluğu menfaati kadar olanın, yokluğu büyük kazançtır.” 2014 Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Silivri için önseçim kararı aldı, bu önseçim de yarışan Meclis üyesi Adayları Selami Degirmenci listesi olarak kabul edildi ve ağırlıklı olarak Meclis Üyesi oldular.

Bu kişilerin çoğunluğunun yaptığı ilk şey Meclis Üyesi seçilmeleri sağlayan Selami Degirmenci’nin Telefonlarına bile çıkmamak oldu, hedeflerine ulaşmış, Selami Degirmenci’ye ihtiyaçları kalmamıştı.

Kamuoyunda çok yakından tanınan bu isimler Işıklar’a yakın olmayı 2019 seçimleri için Meclis üyeliği olarak görüyorlar dı. Bu konuda Sayin Başkan öngörüde bulunmuyor ser verip sır vermiyordu, konuyu her açmaya çalıştığımda bir şekilde üzerini kapatıyordu.

Bu kişiler Başkan’a gittiğinde veya grup toplantılarında son derece olumlu ve ılımlı, özel toplantılarında ise Baskan’a hakaret etmekten bile geri durmuyordular, bu kişiler icin tek hesap vardı oda “hakları olmadan geldikleri makamda kalmak.”

Dün Selami Degirmenci’yi satanlar bugün Özcan Işıklar’ı elbette satacaklardı, bunu en bilecek kişi ise 40 yıllık siyaset’çi Özcan Işıklar’dı, lakin Işıklar 5 yıllık süreçte meclisinde uyum olması adına “kan kusup kızılcık şerbeti ictim” diyordu.

40 yıllık siyaset’çi Işıklar meclis listesi yaparken bu kişileri liste dışı bırakarak çok önemli bir adım attı, bu kişiler içinde düzgün, karakterli insanlar var’dı, bu kişiler kendilerini de belli ettiler.

Ornek vermek gerekirse Devrim Uzun diye başlayayım, yıllardır Çantaköy spor kulübü başkanlığı yapan bu arkadaş bölgede faaliyet te bulunan Fabrikaları canından bezdirdi, “kulüp’ün şu ihtiyacı var, şu kadar vereceksin, bu ihtiyacı var, bu kadar vereceksin” tarzında söylemler benim kulağıma kadar geldi, hatta Belediye de iş takibi yapmak, özel imar çıkarma çabaları olduğu da iddialar arasındaydı, sorumlu bir yazar olarak bu duyum ve iddiaları peyderpey Başkan’a ilettiğim olmuştur.

Bu kişi Meclis üyeleri açıklanmadan bir önceki güne kadar Işıklar’ın yanından ayrılmıyor, emir eri gibi hazır olda bekliyordu.

Dün’e kadar Başkan la alakalı tek kelime edilmemesinin, ve bugün çıkıp ağzından tükürükler saçarak hakaret vari konuşmanın 23 bin tl tutarındaki çek le alakası varmıdır? Bu çek ödendi’yse kim tarafından hangi bedel karşılığı ödenmiştir?

Sayın Devrim Uzun, bu sorulara cevap ver ki sorularımızın devamı gelsin.

You may also like