Anasayfa Köşe Yazarlarımız İnsan da utanma olur be Ermiş!

İnsan da utanma olur be Ermiş!

kadirkoc

Sevgili okurlarım gazeteci İrfan Ermiş sorgulama yeteneğine kavuşmuş, lakin yine her zamanki gibi çıkarlara hizmet edecek sorgulama yaparak “Silivrispor’daki yanlış nerede?” diyerek başlamış yazısına.

Neymiş efendim “neden Volkan Yılmaz’a teşekkür etmemiş” hepi topu bir kez teşekkür edilmemiş, teşekkür manyağı oldunuz madem, “ben hepinize her akşam, her sabah teşekkür ederim size” siz teşekkürü hak edecek şeyler yapmalısınız ama.

Anlatayım sana Ermiş

Senin başkanın “küçük dağları ben yarattım” diyor

Kulübün 20 yıllık gelirlerine el koyuyor, kulüp başkanını muhatap bile almıyor, kulüp lokali elden giderken sessiz kalarak, dolaylı köstek olurken teşekkür mü edilmeliydi senin başkana.

“Silivrispor da futbol oynadım” diyerek seçim kazandı, “Silivrispor da futbol oynadım” diyerek iktidarda kalmayı umuyor anlaşılan.

Silivripor siyaset üstü bir yapıdır, Tülay Kaynarca lokal elden giderken gece gündüz mesai harcadı, İl Spor Müdürü ve Spor Bakanıyla iletişime geçerek 180 bin TL lik finansman sağladı.

Elbette bu isimlere teşekkür edilecek, ayrıca teşekkür edilen kişiler Hükümetin parçaları yani Volkan Yılmaz’ın ittifak ortakları, neden bu kadar zoruna gitmiş ki Başkanın.

Senin Belediye Başkanın 700 yemek bileti aldı, 600 tanesini geri iade etti.

İstese o biletleri satamazmıydı, satardı, satmadı, ben ısrar etmesem onları da iade etmeyecekti.

İçinde Silivrispora ait Otogar ve Otopark ta olan 8 adet yeri ihaleye çıkardı, ihaleye katılacaklar arasında Kürt İdris’in oğlu Ali Özbir’de olduğu kişiler vardı.

Ali Kancıoğlu adlı İş İnsanı gelirleri Silivrispor’a ait olmak üzere ihaleye katılınca ihaleyi iptal etmek zorunda kaldı, hem “Silivrispor” diyeceksin, “futbol oynadım” diyeceksin kulübün gelirlerine el koyacaksın, sonrada utanmadan teşekkür bekleyeceksin.

“Spora siyaset karışmasın” diyeceksin ama “ben sponsor olacağım” diyeceksin, senin sponsor olman siyaset karışmasının dik alası değil mi? Sevmediğin yada siyaseten uzak olduğun biri Başkan olursa sponsorluğu devam ettirecekmisin? Elbette hayır.

Belediye denetleme görevini yapsın, buna kimse hayır diyemez lakin “parayı ben alacağım ben vereceğim” demek siyaset karıştırmanın dik alasıdır.

Yine Ufuk Bek’ten alıntılama yaparak “Mevcut kulüp başkanı Taylan Güraslan’ın resmi sosyal platform sayfası Facebook’tan yaptığı yalan açıklamayı kendisine yakıştıramadım, Pandemi sürecinde ‘çalışamadık” diyerek’ hesap cetvelini vermekten kaçınanların kısa sürede 180 üye yapması da oldukça dikkat çekici!” kulüp hesap cetvelleri normal seyrinde kongrelerde ortaya çıkartılır, onaylanır yada onaylanmaz, öyle her önüne gelen ver hesap cetvelini diyemez.

Böyle olmasına rağmen Taylan Güraslan basın toplantısında kulübün gelir ve gider tablosunu açıkladı, hatta Belediye Başkanı ve Kaymakam’a sundu.

Ufuk Bek madem bu kadar cefakar Silivrispor taraftarı son yemek düzenlendiğinde kaç tane bilet almış, yada bir tane bilet almış mı, önce bunu sor ona.

İstifa konusuna gelince, istifa edenlerin birinin kaçak yapısı var, diğerinin Belediyeden alacağı, istifa karşılığında biri kaçak yapısını kurtardı, diğeri parasını.

Evet bir yerlerde ciddi yanlışlık var, ama bu yanlışlık senin kafa yapında…

 

You may also like