Anasayfa Köşe Yazarlarımız İnce ne yapmalı, ne yapar

İnce ne yapmalı, ne yapar

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi artık partileşiyor, ilk adım olarak İnce istifa etti.

Sayın İnce bundan sonra yapması gereken, öncelikle partisinin programını ve yol haritasını anlatmak, kısır siyasi çekişmelerden bıkmış bir seçmen kitlesi var, o kitleye umudu aşılamak gerekiyor.

CHP defteri İnce için artık kapanmıştır.

Kamuoyunda oluşan bir sempati var, bu sempatiyi antipatiye çevirecek olan da İnce, oy’a çevirecek olan da İnce.
“CHP yönetimi ilkesinden sapmış” bu artık İnce’nin sorunu olmaktan çıkmıştır, bu durum CHP seçmeninin sorunu olarak ortada duruyor, kararı verecek olan seçmendir.

Kararsız seçmenin sandığa götürecek olan önümüzdeki seçimi forsa edecektir, İnce hedefinde olması gereken kararsız seçmen olmalı.

Sayın İnce, doğru politikaları geliştirecektir, 40 Yılın tecrübesi hata yaptırmayacaktır, kararsız seçmenden alacağı oy, onu çok rahat %10 barajının üzerine çıkarmaya yetecektir.

Bazen ayrılmak birleşmenin temelini oluşturabilir.

Bu ayrılık kavgalı süren çiftlerin durumu gibidir, sürekli kavga eden çiftlere psikologların tavsiyesi “Bir süre ayrı kalın, sakince düşünün, ilişkinizi bu ayrılıkla kurtarabilirsiniz” oluyor.

Sayın İnce’nin bu ayrılığı İlk genel seçimlerden sonra büyük birleşmenin adımı olabilir, İnce ve CHP ilişkisini 40 Yıl sürmüş bir evliliğe benzetirsek, bu ayrılık zorunluydu.

CHP yönetimine Atatürk’e “kefere” diyenler geliyorsa, dostları ise “Hayatımı CHP’yle mücadele adadım” diyenler oluyorsa durup düşünmek gerekiyor.

Hükümet oy kaybediyor, Ana Muhalefet Partisi oy kaybediyor, bu durumda olması gereken kaybedilen oyları forse edecek bir yapı, Memleket Hareketi kaybedilen oyları forse etmeye adaydır.

You may also like