Anasayfa Köşe Yazarlarımız İnanmanın GÜCÜ…!

İnanmanın GÜCÜ…!

kadirkoc

Değerli okurlarım, en içten sevgilerimle kucak dolusu sevgiler yolluyorum sizlere

Değerli gazeteci , özel insan Kadir Koç beyefendinin daveti önce beni düşündürdü ama bu kadar anlamlı ve değerli bir ekibin olduğu bu elit ortamda yazmayı kabul ettim.   Hayırlı ve uğurlu olması dileğimle ,aklıma gelen ilk konuyu sizlere aktarmaya çalıştım 

Umarım hayallerinize dokunur ve başarı yolunuza ilk taşları ben döşerim. Benim hayatımda olmazsa olmazım olan inanmanın gücünü sizlerle paylaşmak istedim.

İnanmak; ruhu, bütün gücüyle herhangi bir duruma kanalize etmektir.                    Tanrı kadınlara bu değeri peşinen vermiştir. Kadın inanç konusunda oldukça güçlüdür Anne olacağına, toplum da yerini alacağına, Dr. ,Avukat , Mühendis olacağına inanan kadın tüm toplum baskılarına rağmen çok şeyleri başarmıştır. 

Bir işi inanarak yapmak çok önemlidir. Bu sadece çalıştığınız işinizle ilgili değil, üstlendiğiniz sorumluluklar, hayatınızla ilgili aldığınız kararlar, hobileriniz, gerçekleştirmek istediğiniz hayaller ile de ilgilidir. Savaş alanlarında az sayının çok sayıya üstünlüğüne, az bütçeli takımın dünya devlerine kafa tutması ve Anadolu’nun küçük bir kasabasından kısıtlı imkanlara rağmen Türkiye’nin en değerli bilim adamlarının yetişmesi… Hep inanmanın mucizesi…!

İnanmayı doğaları gereği en çok kadınlar başarmaktadır. Çünkü öncelikle kendilerine inanır ve güvenirler. Bu nedenle başarı kaçınılmazdır . Başaracağına inanan insan ise girişimcidir. En iyi girişimciler, hatta en başarılı olanlar yine kadınlardır.              Neden mi ? 

İnanmak doğasında var kadınlarımızın; kendine, Kocasına, Babasına, Annesine, Çocuğuna,  sevdiklerine, kaderine inanmak …! 

Konu sadece inanmak değil tabi ki . Bütün başarıların kaynağında önce başarabileceğine olan inanç, sonrasında ise eyleme geçmek yatmaktadır.

Başaracağına inanmıyorsan o işe başlama bile.  Biz de genel de işe alınmayacağına inanıp iş görüşmesine giden insan sayısı az değildir.( Özellikle de beyler )

 Çünkü başaracağına inanmayan insan; fikirler yerine mazeretler üretir, çözümler sunmak yerine problemler yaratır, nasıl yapacağını düşünmek yerine niçin yapamayacağını düşünür, şartları oluşturmaya çalışmak yerine şartların oluşmasını bekler, fırsatları engel gibi görür ve bardağın boş tarafına yönelir.

 İnanmayan insan ASLA,ASLA  harekete geçemez. 

İşte tüm bu örnekler başarmanın sırrı olan inanmaktan geçiyor tabi ki , sadece inanmak değil çalışmak iyi bir gözetmen olmak işte tüm bu ve buna benzer örneklerin bütününü gerçekleştirdiğimizde başarıya giden yollar kat edilmiş olur. 

Bu konuda da Kadınlarımızın en seçkin özellikleri; iş takibi ve dikkat, hatta inatla çok çalışmak ve takibi asla gözden kaçırmamak Kadınlarımızın son yıllar da başarı üstüne başarıya imza sebebidir. 

Tüm başarılı olan kişilere bakın mutlaka bir başarı sırrı vardır ama ortak noktaları inanmaktır.
Bilinçaltına gönderdiğimiz olumlu ya da olumsuz mesajlar beyinde anlamlandırılır ve bu duruma göre beyin konumu belirler. Ve yine imaj, algılama kadınlarımızın en başarılı olduğu alanlar özetle;  Beyine gönderdiğimiz mesajlar yüksek inanılırlık seviyesine sahipse beynimiz bunu önemseyecek ve gerekeni yapacak; eğer gönderdiğimiz mesajlara kendimiz de inanmıyorsak, beynimiz de bunları önemsemeyecek ve buna göre davranacaktır. İnancımızla beynimiz nasılda birlikte hareket ediyorlar öyle değil mi?


İnancınızı başarınıza uygulamaya geldi sıra; bir işi yapmadan önce sanki o iş gerçekleşmiş gibi inanmalısınız. Yani başarı gerçekleşmeden önce inanmalısınız. Çünkü başarıdan sonra inanmak gayet doğaldır, önünüzde somut bir şey vardır. 

Başarmak için inanın, çünkü inanmak harekete geçmeniz için size hırs verir, sizi harekete geçirir. Başarıya bir adım daha atmak için ne bekliyorsunuz? 

Siz kendinize  inanınca herkes te size inanacaktır inanın.

Ancak inanmıyorsanız gerçekten kendinizi ve sevdiklerinizi zora sokmayın.

Sonuç belli.

Tüm dileklerinizin gerçekleşmesi dileğimle,

Sonsuz Sevgi ve Saygılarımla,

You may also like