Anasayfa Genel İlçe Başkanları karnesi

İlçe Başkanları karnesi

kadirkoc

Sevgili okurlarım, adet olduğu üzere yerelde İlçe Başkanlarının performansını değerlendireceğim

Burada 4 siyasi partinin ilçe Başkanını değerlendireceğim çünkü diğerleri varla yok arasında gidip geliyorlar, BBP İlçe Başkanı Ramiz Aksu bu grupta değil, çalışmalarında dikkat çekici işler yapıyor.

Aldığı oy’a göre İyi Parti’den başlamak istiyorum, Gökhan Ceylan yeni olmasına rağmen en dikkat çekici başarıya imza attı.

Gökhan Ceylan, Refik Bek tarafından İlçe Teşkilat Başkanı yapıldı, kendi söylemleriyle “Biz İlçe Başkanlığını almak için tam Bir Yıldır çalışıyoruz” diyerek nasıl bir çalışma içine girdiklerini gösteriyor.

Refik Bek protokol ziyaretleri yaparken, Gökhan Ceylan Delege ayartarak, bir yapı içerisinde nasıl Truva Atı olunur bunun dersini verdi. Bu anlamda muhteşem bir başarıya imza attı kendisini kutluyorum!!!

Gelelim Berker Esen Başkana, Güler yüzüyle siyasete renk kattı her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor, son günlerde sadece kendi namı hesabına çalışması dikkatlerden kaçmıyor, elbette her siyasetçi bir üste çıkmak için çaba göstermeli ama bunun için doğru zamanı tutturamadığında siyaset sahnesinden silinir  bunun bilinmesi gerekir.

Gördüğüm kadarıyla Berker Esen’e gaz vererek “Ağasın, paşasın, senin neyin eksik” diyerek zamanlama hatası yaptıracaklar gibi geliyor bana.

Berker Esen yaşı itibarıyla önünde bir ikbal duruyor, “ben oldum” diyerek şımarırsa kendi bilir.

Hükümeti temsil eden Mutlu Bozoğlu’na gelecek olursak “Küçük dağları ben yarattım” havasında, telefon taşır ama telefonu cevap vermez, titri taşır, titr üzerinde durmaz, bana göre Ak Parti’nin gelmiş geçmiş en başarısız İlçe Başkanı, geçmiş dönem İlçe Başkanlarını tanıyoruz, Ak Partinin en güçlü olduğu dönemlerde Başkan Olmalarına rağmen, partiyle değil kişilikleriyle var oluyordular ama Mutlu Bozoğlu’nun altından makamı al geriye sadece boşluk kalır.

Sayın Bozoğlu parti içi çalışmalar yaparken bile eksik kalıyor, son Erdoğan’ın Kınalı da yaptığı açılışta bu durum açığa çıktı, bırakan sıradan seçmenleri kendi yöneticilerini bile alana götüremedi, bu başarısı için ben kendisine teşekkür ediyorum!

Yerel iktidarın başındaki Zafer Yalçın’a gelecek olursak

Zafer Yalçın benim beklentimi boşa çıkardı öncelikle, “Silivri vurdulu kırdılı bir ilçe olacak, millet belediyeye gitmeye korkar olacak” diye düşünüyordum ama Zafer Yalçın dinleyen, izleyen, çözüm üreten, herşeyden önemlisi sakin kalan bir İlçe Başkanı olarak takdiri hak etti.

Zafer Yalçın makamda oturup ahkam kesen ilçe başkanlarından hiç değil, Ülkü Ocaklarından gelmesinin avantajıyla ocakla arasını hep sıkı tutuyor, Volkan Yılmaz’ın daima en yakınında olarak denge unsuru özelliğini ortaya koyuyor.

Zafer Yalçın sadece bu kadar mı, elbette hayır, şimdiden 2024 seçimleri için çalışmaya başlamış, 2019 seçiminde yaptığı derin çalışmaların ötesine geçmiş vaziyette.

Yukarıda bahsettiğim 3 İlçe Başkanı kendi iç problemleriyle uğraşırken, Zafer Yalçın diğer partilerden nasıl oy devşireceğinin hesaplarını yapıyor, bu anlamda belli bir yol aldığını da görüyorum.

Yaklaşık 4 Yıllık iktidar döneminde üzerine şaibe bulaşmadan yoluna devam ediyor olması en önemli artısı.

Zafer Yalçın’ı hafife alan kaybeder, benim gördüğüm hedefleri olan bir siyasetçi ve çok daha yukarılarda gözü olduğunun farkındayım, özellikle eski Ülkücülerle belli ilişkilerimden dolayı bunu görüyorum, MHP kendi içinde derinliği olan bir yapıdır ve orada Ülkücülerin ağırlığını kimse inkar etmez, benim görüştüğüm bu kişilerin gözü Zafer Yalçın’ın üzerinde ve yakından takip ediliyor.

4 Yılda önemli bir hatası olmayan Zafer yalçın , 5 yıl sonra tahmin edemeyeceğiniz bir noktada olursa şaşırmayın derim.

Yılbaşından önce tanıdığım Silivri Belediye Meclis üyelerini değerlendireceğim ve en son olarak ta Volkan Yılmaz’ın durumunu irdeleyeceğim…

 

You may also like