Anasayfa Asayiş İbadethanelerden kovulduk, halen anlamadınız mı?

İbadethanelerden kovulduk, halen anlamadınız mı?

kadirkoc

Sevgili okurlarım, insanlar aç, insanlar mutsuz, tüm ilahi kitaplarda yazılır Allah kullarına her dönem musibetler vermiştir, bu musibetler kimi zaman küçük küçük gelirken kim zaman ise tüm dünyayı etkiler, “Nuh tufanı” örneğinde olduğu gibi.

Kullar yoldan çıktığında Allahü Teala Peygamberler yollamış, “doğru yolu bulun, yoksa sizi helak ederim” demiş, tüm semavi dinlerde bu var.

Ulaştığımız çağda Peygamberler dönemi sona erdi, geriye musibetler kaldı, ders almak için.

Ey Müslüman, Ey Hıistiyan, Ey Yahudi, hiç şunu soruyormusunuz ” biz ne yaptık Allah bizi ibadethanelerimizden kovdu, Müslüman Camiye, Hırıstiyan Kiliseye, Yahudi Havraya gidemez olduk”, soruyormusunuz?

Korona’dan önce “Hak yedik, zulmettik, umursamaz olduk, yetimi öksüzü korumadık, fakire sadaka vermedik” diye düşünüyormuyuz?

Daha dün Diyanet Başkanı “konut almak için bankadan faizle para almak caizdir” demedi mi, tüm Semavi dinlerde haram kılınan faiz masumlaştırmadı mı?

Kan ve gözyaşı Deryası haline gelmiş Dünya da ne bekliyordunuz ki.

Hani en zenginler listesi, nereye saklanıyor güç makam sahipleri, fakir 6 metrekarelik odaya hapis olduysa, siz Saraylarınızda hapis olmadınız mı?

Gözle göremediğimiz bir nesne nasılda hepimizi aynı torbaya soktu değil mi?

İnsanlık ve Ülkemiz Kin virüsüne bulaşmıştı, sevemedik birbirimizi İnsan olduğumuz, canlı varlık olduğumuz için, alın bize, hepimizi yok edecek zerre kadar virüs.

Bu zerre kadar virüs, bize yani insanlığa ders olsun, sevelim, yardım edelim, bölüşelim.

Bu virüs düşünmeyen hayvanlara zarar vermiyor, masum çocuklara zarar vermiyor, akıl baliğ olmuş biz yetişkinlere veriyor, düşünelim, sadece düşünelim.

Elbet bu virüse çare bulunacak, ya kararmış kalplerimiz ne olacak, kin bürümüş yüreğimiz temizlenecek mi?

Sokakta yaşayan bir kimsesize sırtımızda ki pahalı kürk ü çıkarıp verecek’miyiz?

Yaz sıcağında, bir yudum su için sokak sokak gezen bir köpek için evimizin önüne bir kap su koyacak’mıyız?

Sevgili dostlarım bu günler gelir geçer baki kalan insanlık olsun.

Biz insanların yaşadığımız Dünyaya karşı sorumluluğu var, sorumlukları yerine getirelim, başımıza bela olan virüs “zengin fakir” demiyor, “Ateist, Budist” demiyor, “Hırıstiyan, Yahudi” demiyor, tüm insanlığı eşit tutup “yok birbirinizden farkınız” diyor…

You may also like