Sevgili okurlarım, Silivri de bir İnşaat Şirketi var, bu şirket kanunsuzluktan besleniyor, büyüyor,öyle ki Sahipleri polise bile saldırabiliyor.

Benim konum polise saldırmaları değil, çünkü polisi koruması gereken İçişleri Bakanlığı, benim konum bu şirketten konut alıp mağdur olan vatandaşlar.

Konuya giriş yapmak için örnek vermek istiyorum, bir inşaat şirketi kamuda ihaleye girmek için, geçmişi temiz olmalı, işini yarım bırakan hiç bir şirket Belediyeden iş alamaz, Vergi borcu olan iş alamaz, bir şirketin Belediyeye Emlak Vergi borcu olduğunda bırakın iş almayı Belediyenin önünden geçemez. Kanun Koyucu kendini koruyor lakin Vatandaş mağduriyeti korunmuyor.

Bahsettiğim İnşaat Şirketi Bayburtlu İnşaat.

Bu inşaat şirketi son 5 Yıldır yaptığı hiç bir inşaatın İskanını alamadı.

İskan neden verilmez?

Bina yada Site projesine uygun yapılmadığında Belediye İskan vermez, Silivri Belediyesi İskan vermemekle doğru bir iş yapıyor.

Burada olanda bu şirkete arsasını veren arsa sahibine ve o siteden daire alan vatandaşlara oluyor, 4 Yıldır şantiye statüsünde elektrik ve su kullanıyorlar.

Bu durumda olan başka İnşaat şirketleri de olabilir, iş tam bu noktada Belediyeye düşüyor, Belediye isterse yaptırım gücünü devreye sokarak bu şirketleri hizaya sokabilir.

Örnek vermek gerekirse, “Bu İnşaat şirketlerine iskan sorununu çözmeden yeni ruhsat vermezse bu mağduriyetler oluşmaz.

Adamlar aleni şekilde Kanun, Yönetmelik tanımıyor, kafasına göre dükkan, daire inşa ediyor, Proje uygunluğu hak getire.

Silivri Belediyesi bunları bile bile Bayburtlu İnşaata yeni Ruhsat veriyor, Sayın Belediye Başkanım Volkan Yılmaz, bu İnşaat Şirketi ruhsat alırken size sunduğu Projeye uymuyor, bir nevi Belediyeyi kandırıyor, bu kandırılmaya daha ne kadar göz yumacaksınız?

Bayburtlu İnşaat şu anda KİPTAŞ 1 karşısında yeni projeye başlıyor, daha şimdiden daire satmaya başladılar bile, siz Silivri’nin Şehrieminisiniz mağdur edilen vatandaşın sorumluluğu sizde.

Bu adamlara ruhsat vermeden önce şunu diyebilirsiniz “Daha önce yaptığınız sitelerde usulsüzlüğü giderin, Siteyi projeye uygun hale getirin ondan sonra bana ruhsat için gelin” dediğiniz anda Bayburtlu İnşaat kimseyi mağdur edemez hale gelecektir.

Bu insanlar birilerine yakın olduğu algısını kullanarak vatandaşları mağdur ediyor, kimlere yakın olduklarını ise zaten kendileri yeri gelince beyan ediyorlar.

Konuyu işlemeye devam edeceğim.

Huryol Haber