Anasayfa Asayiş Her akşam başka bir bar’da veya pavyondayım!

Her akşam başka bir bar’da veya pavyondayım!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bizim milletimizin bir kısmı okuma özürlü, bir kısmı da okuduğunu anlama özürlü.

Bir başlık atıyorum, içeriğini okumadan sadece başlığa bakıp altındaki yorumu kendileri yapanlar var, bu durum tehlikeli, okuduğunu anlamayan kesim ise daha tehlikeli.

Geçtiğimiz günlerde ““Pavyonlarda yüzbinlerce kadın yaşam mücadelesi veriyor.#kimutanmalı, Pavyonlarda yüzbinlerce kadın yaşam mücadelesi veriyor.#kimutanmalı, Kanayan yara kadın ticareti.Evine ekmek götürmek için kadın mecbur, onu pazarlayanlar için ne demeli…” diye twet attım, senmisin bunu yazan “demek her akşam pavyondasın” türü imalar duydum.

 

Yazmak ve olayları incelemek için o işi yapmanıza gerek yoktur, geçmişte bir sürü uyuşturucu haberi yaptım, yeri geldikçe yazıyorum, ben şimdi uyuşturucu içiyor mu olmam gerekiyor.

 

Bu ülkenin gençleri uyuşturucu batağına sürükleniyorsa benim bu konuya dikkat çekmem sorumluluğum, bu ülkenin kadınları 3. 30 paraya pavyonlarda pazarlanıyorsa bunu gündemi taşımak benim görevim.

Yazdığım yazıları toplumsal duyarlılık gözeterek yazıyorum, pavyonlarda kons olayını, kadın pazarlandığını yazmak için pavyona gitmeye, torbacıları yazmak için, torbacıdan uyuşturucu almaya gerek yok.

Bana ulaşan insanlar oluyor, bunun yanında benimde gözlemlerim oluyor, hepsi bir araya geldiğinde konuyu işliyorum.

O sizin düşündüğünüz gibi bar pavyon gezecek para bende yok, olsa daha kaliteli zamanlar geçirecek kültüre de sahibim.

Yazdığım her yazının bir alt yapısı var, öyle sıradan gelişigüzel yazılar yazmıyorum.

Bana pavyon yazısını yazdıran Müge Anlı’nın ortaya çıkardığı bir cinayet ve sonrasında yaşananlar.

Aleyna Çakır adlı kızımız asılı olarak bulundu, Ümitcan Uygun adlı kişi ölümden sorumlu tutuluyor.

Kim bu ümitcan Uygun, babası Durak Uygun, annesi Gülay Uygun, baba Durak Uygun İçişleri Bakanıyla fotoğraflar verebilen birisi, yani Ankara Bürokrasisi iyi tanıyor, anne ise çalıştığı kurumdaki genç kızları Pavyon alemine götürdüğüyle ilgili soruşturma geçirmiş birisi. Aleyna Çakır adlı kızın olayı ortaya çıkınca Anne intihar ediyor, yada ettiriliyor.

Anne’nin intiharı olaya çok farklı bir boyut kazandırıyor, bar ve pavyonlara dikkat kesilmesi gerektiğinin gerçekliği ortaya dökülmüş oluyor.

Bu olaydan esinlenerek o twetleri attım, Bölgemiz de gece alemine gidip çay içerek eğlenen bürokratlar gördüm, bu kişiler o mekanlara gittiğinde orada

bulunan kaynaklarım tarafından bana bilgi geliyor ve bende o kişi hakkında araştırmalar yaparak ilgili kuruma bildiriyorum.

Bu tür bilgilerden özellikle haber yapmıyorum, ilgili kişilerin temsil ettiği makamların zarar görmemesi adına yapıyorum bunu.

Attığım o twetlerin mahiyeti budur.

You may also like