Anasayfa Köşe Yazarlarımız HEP AYNI İSİMLER! IŞIKLAR’IN BAŞARISI SİZİ TANIMASI

HEP AYNI İSİMLER! IŞIKLAR’IN BAŞARISI SİZİ TANIMASI

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bazıları var utanç duyması gerekirken, gurur duyabiliyorlar.
10 Ocak çalışan gazeteciler günü etkinliği silivri de kutlandı, aslında kutlanan Ahmet Ermiş adlı gazetecimi, Assolist mi, yoksa siyasetçi mi belli olmayan birinin yaptığı organizasyon. İGD adlı bir derneğin başkanı, ki bu kişi isim değiştirmeyi sever! önce gazetesinin adını değiştirdi sonra olmayan derneğin ismini, kaybettiği kurultayı kazanan bu arkadaş, “Milletvekili olacağım” dedi başaramadı, Hasan Akgün gibi bir efsanenin karşısına aday olarak çıkmaya kalktı, yüz bulamadı,sonra çıkıyor Silivri Belediye Başkanına ders vermeye kalkıyor, bu geceye destek vermeye kalktığında sayın başkan’a gönül koydum aslında, ama gecenin sonunda iyi kide destek vermiş yoksa bunlar sazı ellerine alıp yine akıl vermeye kalkarlardı.
Bir insanın arkasından herkes konuşur, ama sayın başkan hepsinin gözlerinin içine bakarak ne mal olduklarını söyledi, yerel seçimler öncesi bu kadar mertçe konuşabilen bir başkan az bulunur, eminim ki başkan söyleyediklerini fazlasıyla tartarak söyledi, yoksa bunları insan içine çıkamaz yapardı. bu isimler her zaman ki gibi ertesi gün Başkanın arkasından konuşmaya başladı, bence bunlar yüreksiz takımı, yoksa başkanın o konuşmasının akabinde cevap verirlerdi.
“Köpek bile yediği kaba pislemez” derler, yediğiniz yemeğin sponsoru olan kişiye saygı göstereceksiniz, yada o yemeği yemeyeceksiniz, tıka basa karnını doyurmuş, zıkkımlan mış, çıkmış konuşuyor embesil…
VOLKAN YILMAZ NEREYE YÜRÜYOR
Bir diğer konu ise Cumhur ittifakının adayı Volkan Yılmaz, Adaylığı açıklandığında kendisini tanımadığımı hatta çay dahi içmediğimi belirten bir yazı yazdım, kendisine başarı diledim, yazı sonrasında telefonuma ulaşan sayın Volkan Yılmaz teşekkür için aradı, karşılıklı iyi dileklerde bulunduk, kendisi “en yakın zamanda çayımı içmeye geleceğini” beyan etti, bende “memnuniyet duyacağımı belirtim”.
Bugün şehir dışındayım, gündemi takip ederken baktım ki Volkan Yılmaz basına kahvaltı vermiş, “afiyet şeker olsun” merak ettiğim konu şu, adaylığının ikinci günü teşekkür için arayan Volkan Yılmaz kahvaltı daveti için neden aramadı? (ben bu tür kahvaltılı, yemekli organizasyonlara katılmayı pek tercih etmem). Adaylığının ikinci günü teşekkür eden iyi dileklerini ileten Volkan Yılmaz mı belediye başkanı olacak yoksa basına verdiği kahvaltıya beni davet etmeyen Volkan YILMAZ mı belediye başkanı olacak, ben bir yazar olarak hangi Volkan’ı dikkate alacağım.
Sayın Volkan Yılmaz, ben ikinci Volkan Yılmaz la çay bile içmem, bilirim ki ikinci davranışı sergileyen Volkan Yılmaz bana ve benim gibi düşünenlere Silivri de yaşama hakkı tanımaz.
Şehrin Emin’i olacak kişiden emin olmak isteme hakkımız var, yolunu ve danışmanlarını bu şekilde seçmiş olabilirsin bende buna saygı duymak zorundayım, ama eleştiri hakkımı da kullanırım sende buna saygı duymak zorundasın.

You may also like