Anasayfa Köşe Yazarlarımız Hem aciz, hem korkak!

Hem aciz, hem korkak!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bu yazı adrese teslim bir yazı, yani muhatapları kendilerini çok iyi biliyor.

Bir çok konuda fikirlerimi beyan ediyorum, bu fikirlerin tamamı herkesin kafasına uymaması kadar doğal bir durum olamaz, sosyal medyada beğeni ve yorum tuşları var, bu tuşlar konuyu onayladığınızı yada onaylamadığınızı gösteriyor.

İki tür sosyal medya kullanıcısı var, birincisi nokta dahi görse beğeni yapıyor, yorum yapıyor ve konu umurunda bile değil, sevdiğim biri yazdıysa yorum beğeni yapmalıyım mantığında. Bunlara bir şey demiyorum.

İkinci tür beğeni yapmak için bile bir çok dengeyi gözetiyor, her biri Birleşmiş Milletlerde Diplomat sanırsın.
Örneğin, Ak Parti eleştirisi bir yazı varsa, Ak Partili beğeni yapmıyor ama karşı tez sunarak yorum da yapmıyor, beğeni yapsa Ak Partili ağabeyleri kızacak, tam tersi eleştirel yorum yapsa benimle papaz olacağını düşünüyor.

Sessiz sessiz okuyup gidiyor, yada Belediye Başkanını eleştiren bir yazı var, yine yöntem aynı, veya CHP ye bir eleştiri getirdim yöntem hep aynı.

“Dünya güllerle dolsun” desem beğeni yapmaktan korkan aciz okuyucular da var, yazı başlığı onlara.
Bazı Makam da bulunan kişiler sosyal medyada “ Kim kimi beğenmiş, kim kim hakkında ne söylemiş” işi gücü bırakmış bunları takip ediyor.

Hatta birbirlerini uyaran, otokontrol edenler var.

“Ahmet Kadir’in yazdığına beğeni yapmışsın onu geri al, yoksa abi kızar, Başkan Kızar, teyzem küser, halam bayılır” diyerek uyarılar bile yapıyor.

Durum böyle olunca korkak ve aciz bir zümre ortaya çıkıyor.

Bahsettiğim insanlar sıradan vatandaşlar değil, anlı şanlı sivil toplum yapılanmalarının yöneticisi konumunda bulunan zavallılar.

Elbette politik hesaplar olabilir lakin aciz ve korkakların politik hesapları asla tutmaz, liderlik vasıfları yoktur, hatta vasıfsızdır.

Yatağından kalktığında “acaba bugün ne yazdı” diye uyananların olduğunu biliyorum, okunma oranları, izlenme oranları bana gerçekleri gösteriyor.

“En kolayıdır kaybetmek, mesele kazanmak için uğraşmakta. Savaşmadan esir olacağına, savaşarak ölmeli insan aslında” Diyerek meydan okumuş Che Guevara.

“Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa, ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim” Che guevara…

Aciz ve korkak olmayı siz seçiyorsunuz…

You may also like