Anasayfa GÜNDEM Hava durumu 26 Ekim: İstanbul o saatlere dikkat! Meteoroloji ve AKOM’dan 5 il için sel ve su baskını uyarısı!

Hava durumu 26 Ekim: İstanbul o saatlere dikkat! Meteoroloji ve AKOM’dan 5 il için sel ve su baskını uyarısı!

kadirkoc

İstanbullular sabah saatlerine dikkat! Kuvvetli yağış sel ve su baskını riski yaratıyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalı. Sıcaklıklar kuzeyde 6-8 deece azalıyor. Marmara, İç Anadolu veKaradeniz’in bazı bölümleri sağanak yağış altında olacak. Meteoroloji sabah satleri için özellikle Marmara bölgesi’ne uyarıda bulundu. İşte ayrıntılar..

 

Marmara Bölgesi’nde sabah saatlerinde sağanak yağış var. Meteoroloji pek çok il için sağanak yağış sel ve su baskını uyarısı yaptı. İşte Meteoroloji’nin uyarı yaptığı iller… İşte 5 günlük hava tahmini raporları.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz Bölgesi, Tekirdağ, Kütahya ve Kayseri çevreleri, Kırklareli’nin kıyı, Adana’nın kuzey kesimleri ile Antalya’nın Alanya ve Gazipaşa ilçelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce çevrelerinde, gece saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Sabah saatlerinde İç Ege’de pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

You may also like