Sevgili okurlarım, uzun zamandır Silivri Halkbank şubesinin kiraya çıkmasını araştırıyorum, ulaştığım bilgilerin yarısı bile doğruysa bu ülkenin nasıl soyulduğunun resmidir.

Ulaştığım bilgi ve iddialar şunlar.

Silivri Uğur Mumcu Meydanında bulunan iki katlı Halkbank Şubesi bankanın kendi mülkü, mülk Silivri’nin en değerli noktasında, bina eski olduğu için tadilat gerekiyordu 500 Bin TL civarı yapılacak bir masrafla bina yenilenebilirdi ama banka bu yeri satışa çıkardı sattı.

Burayı satın alan sır kişi tadilat yaparak yeşil sermaye olarak adlandırılan Fuzul Ev adlı ticari işletmeye kiralandı.

Halkbank ise 200 Metre ileriye Süleyman Atasoy adlı İş İnsanının sahibi olduğu binaya taşındı, muhtemel kirası 25 Bin TL civarı, Fuzul Ev adlı işletmenin verdiği kira da yaklaşık aynı, Banka kendi mülküne 500 Bin TL masraf etmiyor 6 Milyon TL civarı bir paraya mülkünü satıyor. 5 Yıllık kira karşılığı bankanın mülkü elinden çıkmış oluyor.

Kira geliri için bir mülk almaya çalıştığınızda alacağınız mülk 10 Yılda kira geliriyle parasını çıkarıyorsa karlı bir yatırım yapmış olursunuz, oysa burada ballı kaymak 5 Yılda çıkarıyor.

Bu noktada iddialar ortaya atılıyor, Ankara da yaşayan kaynaklarımdan teyit ettiklerimle beraber bu iddiaları ilgili kişilere soruyorum.

Süleyman Atasoy’a ait binayı kiralayan hiçbir kiracı 1 Yılı tamamlayamıyor, konum olarak ticarete uygun değil ama banka ne hikmetse Süleyman Atasoy’un binasına Hint Kumaşı gibi sarılarak kiralıyor, bu Kiralama da Yavuz Kaynarca etkisi varmıdır? Yine İlçe Sağlık Müdürlüğü binası yıllardır Süleyman Atasoy’a ait.

Süleyman Atasoy, Yavuz Kaynarca dostluğu ve işbirliği dile getiriliyor, (Yavuz Kaynarca Milletvekili Tülay Kaynarca’nın eşi) İddia o ki, Halkbank’ın satışı esnasında Tülay Kaynarca Halkbank Genel Müdürlüğü ve BDDK ya kamp kuracak kadar sık gidip geliyor. (HTS kayıtları incelenebilir)

Ben Tülay Kaynarca’yı şaibeli biri diyemem lakin eşi üzerinden yapılan bu iddialara cevap vermesi gerektiğini düşünüyorum.

“Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözleri bana şunu düşündürüyor, Yavuz Kaynarca’nın ticari başarısının arkasında Tülay Kaynarca olabilir mi?

Konu üzerinde çalışmaya devam edeceğim…

Huryol Haber