Anasayfa Köşe Yazarlarımız Göz hasmını tanır

Göz hasmını tanır

kadirkoc

Sevgili okurlarım, talihsiz bir olay yaşadım, 7, 8 kişinin saldırısına uğradım, işinizi adam gibi yaparsanız hele muhalif yazılar yazan biriyseniz bunlar kaçınılmaz günümüz Türkiye’sinde.

Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel haber yazdıkları için cezaevinde, Oda tv yazarı Müyesser Yıldız haberi yazmadığı için gözaltında.

Ben hükümet baskılarını geçtim, yerel iktidar bile adam tutup saldırılar yaptırdığı bir dönemdeyiz.

Belediye Başkanı olan zat beni telefonla arayarak “ben Belediye Başkanlığını bırakırım, seni bu şehirde yaşatmam” diyebiliyor sa tuz kokmuştur.

Belediye Başkanı bu sözleri söylerse Belediye personeli elbette “Kaldır o yazıları” der, “At sahibine göre kişnermiş”…

Yapılan saldırıyı bekliyordum, uzun süredir aynı mihraklar tarafından tehdit ediliyorum, gerekeni yapması gereken Emniyet ve Cumhuriyet Savcılarıdır.

Kendi güvenliğimi elbette alacağım, meşru müdafa hakkım bakidir ve bu hakkımı kullanmaktan imtina etmeyeceğim, oluşacak kötü, nahoş olaylardan ben değil ilgili kişiler sorumludur…

Sevgili okurlarım, bana saldıran kişileri tanımam, eminim onlarda beni tanımaz, insanların iş, aş ihtiyacının zirve yaptığı bir dönemden geçiyoruz, küçük beklentilerle bu işe kalkışmış olabilirler, onları anlıyorum.

Emniyet elbette bu kişileri bulmak zorunda, o akşam orada kimler kimlerle, kimler kimlerle telefonda konuşmuş bunlar HTS kayıtlarıyla çok net ortaya çıkacak şeyler, Emniyet güçlerimiz isterse bu olayın faillerini bulacaktır, olaydan 3 dakika sonra Polislerimiz olay yerindeydi…

Bana saldıran kişiler bulunduğunda kim azmettirdi bu bulunmalı, yoksa o kişiler benim kardeşim, dostum, komşum hiçbirinden şikayetçi olmayacağım, onlar gariban insanlar, açılacak kamu davasında avukatlarını bile ben tutacağım söz veriyorum.

Bu insanları azmettiren kim, hedef gösteren kim, benim işim bunlarla, bizim oralarda bir söz vardır “Göz hasmını tanır” diye…

Azmettiren kişiye şunu söylüyorum, yaşım 50 ve bu yaşıma kadar inandığım doğrulardan asla taviz vermedim, bu yaştan sonra asla vermem.

Beni durduracak şeyler şunlardır!

Uyuşturucu satılmayacak

Hırsızlık Arsızlık yapılmayacak

Kamu malına tecavüz edilmeyecek

Her canlıya eşit muamele edilecek

Toplumun değerlerine göz dikilmeyecek

Üstünlük kaba kuvvetle değil, takva’da olacak

Huzur olacak, barış olacak, kardeşlik olacak

Ancak o zaman ben susarım, çünkü konuşmamı yazmamı gerektirecek bir şey kalmamıştır artık…

You may also like

1 yorum

Nesrin Akkoç 10 Haziran 2020 - 14:10

Kadir bey,
Birileri gemi azıya alsalar da…!
Evren gereğini yapar.Sen doğru ol,eğri bulur belasını
Yetkililer er geç gereğini yapacaktır.
Size tekrar geçmiş olsun.

Comments are closed.