Anasayfa Genel Gövde gösterisi gibi oldu

Gövde gösterisi gibi oldu

kadirkoc

Sevgili okurlarım, dün akşam İyi Parti İlçe Başkanı ve İlçe Başkan Adayı Refik Bek’in düzenlediği yemeğe katıldım, genelde bu tür yemeklere katılmam çünkü bindirilmiş kıtalar gelir bu yemeklere.

Dün akşam farklı gördüm, elbette delege olmayanlar salonda vardı, delege olmayan kişiler çok çok azınlıktı ancak delegenin eşi konumunda bulunan kişiler vardı, dediğim gibi bu kişiler azınlıktaydı.

Salon son derece çoşkulu  ve heyecanlıydı, salonda Kurucu İlçe Başkanı Ozan Ersaraç ‘a ve diğer Başkan Adayı Varol Karadeniz’e söz verildi, özellikle Varol Kardeniz’e söz verilmesi anlamlıydı ve İyi’lere yakışan bir davranıştı.

Refik Bek yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajları verdi, özellikle istahdam edilen kişilere söylediği “Sizlerin işe alınması konusunda İyi Parti referans oldu, bu koltukta kim oturursa otursun, kimsenin ben işe koydum deme hakkı yoktur, kişiler gelip geçicidir asıl olan İyi Parti’dir”  demesi net bir mesajdı.

“Keşke diğer aday arkadaşlarımız da burada olsaydı, seçim gelip geçici, birlik beraberliğimizden ödün vermemeliyiz” dedi.

Şahsi görüşüm Erdinç Tabak ve Gökhan Ceylan’ın yemeğe katılmaması hanelerine eksi olarak yazılır.

Başta dediğim gibi yemek ve kahvaltılara pek katılmam, lakin dün akşam yemekte Varol Karadeniz’in sabahki kahvaltıya beni davet etmesi son derece komik kaçtı, kahvaltı programı yapıyor ve bunu kamuoyuna duyurmak için bizlere ihtiyacınız var, insan bir telefon açar önceden, katılır yada katılmam bu benim tasarrufumdadır ama öyle son dakika “Sabah kahvaltı var, sizi de beklerim” demeyi hadsizlik olarak görürüm, siyaset tecrübe, bilgi, birikim işidir Vessalam.

Gelelim CHP ye

CHP Silivri de kartlar yeniden karılıyor, Melih Yıldız ağır ve emin adımlarla partide ağırlığını ortaya koymaya başladı, CHP de önceliğin genel seçim olması Melih Yıldız’ı ağır hareket etmeye itiyor.

Melih Yıldız’ın elbette eksik yönleri var ama dürüstlüğü, kişiliğine kimse laf edemez, özünde çok samimi birisi, küsmesi de sevmesi de belirgin oluyor, oysa siyasette bu durum handikap oluşturuyor.

3 Dönem Meclis Üyeliği yapmasına rağmen en ufak şaibeye adı bulaşmamıştır ve aile olarak şaibeye asla da ihtiyaçları yoktur.

Olası Yerel seçim adaylığında artıları eksilerinden çok fazla kardeşimiz olduğunu herkes kabul edecektir.

Burada Özcan Işıklar’a atıf yapmadan geçmeyeceğim çünkü halen adı yerel seçim adaylığı için konuşulan Özcan Işıklar adı geçen isimleri siyasete kazandırdığı isimler, Belediye Başkanlığının ilk gününden itibaren Melih Yıldız, Bora Balcıoğlu’nu Berker Esen’i Silivri CHP ye kazandıran adam olması onun vizyonunu ortaya koyuyor.

CHP  böyle bir parti işte, Işıklar bu isimlerin bir gün kendisine rakip olacağını bilerek, isteyerek her dönem listesine aldı demokratik olgunluk budur.

Mevcut Belediye Başkanıyla arasındaki fark bu, şu anda Allah esirgesin Volkan Yılmaz^’ın başına birşey gelse yada Milletvekili Adayı olsa yerine koyabileceğiniz bir tane öne çıkan MHP li kardeşimiz var mı  düşünün.

 

You may also like