Anasayfa Köşe Yazarlarımız Gazeteci Ali Tarakçı gündeme DAMGA vurdu!

Gazeteci Ali Tarakçı gündeme DAMGA vurdu!

kadirkoc

Bu zamanda yazı yazmak eleştirmek için cesaretli olmak gerekiyor. Gözaltı, mahpus, vurulmak, hatta ölmeyi bize göze almaktır yazı yazmak.

Dün yakın tanımadığım ama sosyal medya hesaplarımızdan selamlaştığımız bazen de telefonda konuştuğumuz gazeteci Ali TARAKÇI trafikte iki ayağından vurularak hastanede tedavi altına alındı. Kendisine bir kez daha geçmiş olsun diyor ve saldırıyı lanetliyorum.

İşimiz ayrıntıyı incelemek olunca, kendi dostumuzda olsa olayları incelememiz gerek diye düşünüyorum.

Olaylara okur gibi bakacaksam yazmanın bir anlamı yok, önemli olan ayrıntıları yakalayıp okura farklı bir pencere açmak.

Şimdi gelelim bu olayın ayrıntılarına.

Kesinlikle planlı programlı bir saldırı, yoksa sabahın köründe kimse beline silahı takıp sokağa çıkmaz.

Olay mafyatik bir racon kesme çeşidi gibi görünse de buna da kafam pek yatmadı.

Bu tür saldırıda tek kurşun atılır ve sağ ayaktan vurulur. Yada saldırganlar yeterince profesyonel değildi bunu atladılar.

Beş kurşun atılması ve ikisinin isabet etmemesi de profesyonel olmadığını gösteriyor. Amatör bir saldırgan, beş kurşun sıkıp hangisi denk gelirse hesabı yapmış görünüyor.

Kurşun sıkarken, gözlerini yumup ya Allah deyip sıkmış. Bir ihtimal hırsla oraya gelip sıkmış diyeceğim ama oda ihtimal dışı, çünkü intikam ve hırsla geldiyse ayaklara değil direk öldürmeye sıkması gerekirdi.

Basit bir trafik tartışması da değil dedik, o zaman ne oldu?

İhtimaller çok.

Birisi ali beye mesaj vermek istemiş ama amatör tetikçi tutmuş olabilir, ki buda kafama yatmıyor, amatör tetikçi yakalandığında ilk işi kendisine işi ihale edeni söylemek olacaktır.

Kötü niyetli olsam şunu söylemek daha kolay olabilirdi, gazete DAMGA’nın çıktığı bir gün öncesinde bu olayın olması bir reklam çalışmasımı acaba derdim. Ama diyemiyorum, kötü niyetli değilim.

Ali beyin iki önceden tehdit alıyordum ve motorsiklet bekliyordum demeside bana ilginç bir ayrıntı gibi geliyor, size bugün birisi gelip seni vuracaklar diyecek ve siz savcılığa bunu bildirmeyeceksiniz,  bildirmemek için önlemi kendi gücünüzle alabilmeniz gerekir’ki buda yapılmamış. İki gün sonrada sabah vurulacaksınız!

Tüm bu düşündüklerim Ali beyin vurulduğu gerçeğini değiştirmez, olayı aydınlatmak savcılık ve polisin görevidir.

Rahmetli Turgut ÖZAL’ın parmağından vurulduğunda böyle düşünmüştüm, çünkü Türk halkı mağduru sever.

Bu olay er yada geç ortaya çıkacaktır.

You may also like