Anasayfa GÜNDEM Garibana tefeci kıskaç’ı

Garibana tefeci kıskaç’ı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, ekonomi kötü gittiğinde vatandaşların ilk aklına gelen tefeciler, ekonomisi bozulan vatandaş Bankalar tarafından kara listeye alınıyor, bunu fırsat bilen tefeciler devreye giriyor.

Sosyal medya hesapları aleni şekilde bu tür reklamların yayınlandığı mecra haline gelmiş, Sosyal Medya da Hükümeti eleştiren tek kelime yazdığımız da, ertesi gün hakkımızda soruşturma açılıyor, tefecilik reklamı yapanlara ise ses çıkartılmıyor, oysa bunları tespit etmek çok kolay.

Gelelim işin Silivri boyutuna

İlçemizde bir çok insan tefecilerin eline düşmüş durumda, evini ipotek vererek 30 Bin TL alan vatandaş, ana parayı bir şekilde ödese de, faiz olarak ta en az 30 Bin TL ödüyor, yinede tefecinin elinden kurtulamıyor, kaçınılmaz son olarak evi elinden gidiyor.

Bu şikayetler bana kadar geliyorken, herkesin kafasını kuma gömmesi ise son derece manidar.

İlçemizin en merkezi yeri Kaymakamlık arkası küçük tefecilerin ofisi haline gelmiş durumda.

Vatandaşlar evinin faturasını ödeyemediğinde ilk akla gelen yer olarak orayı görüyor, oraya gelen vatandaş Çeyrek altın olarak aldığı paranın %25, Peşin olarak geri ödüyor, maksimum 1 Ay sonra ise aldığı altını geri iade ediyor, ödeyemediğinde ise ikinci ay %50, üçüncü ay ise 1 Çeyrek Altın yerine 2 Çeyrek Altın ödemek zorunda kalıyor.

Tefecilik yapanlar, en az uyuşturucu pazarlayanlar kadar tehlikeli, Uyuşturucu sadece içenin hayatını karartırken, tefeci tüm aileyi esir alıp geleceğini karartıyor.

Bu konuyu yetkililer duyana kadar işlemeye devam edeceğimden emin olabilirsiniz…

You may also like