Anasayfa Köşe Yazarlarımız Galibiyetten çok fazlası

Galibiyetten çok fazlası

kadirkoc

Bir takım yenebilir yenilebilir, sporun doğasında bu var.

Maçın başında çok tutuk bir Silivrispor izledik, atak yapamayan ve geriye yaslanan Silivri, rakibin iki topu direkten dönmesiyle silkelenip kendine geldi. Rakip Gümüşhane’nin demoralize olmasıyla Silivrispor’un organize atakları başladı.

Lig başından beri geri yaslanmanın bedelini ödemiş olan Silivri, lidere karşıda aynı hatayı yapacakmıydı, herkesin maçı izlediği anlarda ben hocayı izlemeyi seçtim, hocan yeni gelmişti, oyun mantalitesi çok önemliydi. Hocamız takıma sürekli ileri çıkması ve oyunu kenarlara açması için talimatlar vermeye başlayınca oyuna denge geldi.

Maçın 25.ci dakikasında çok tehlikeli bir atak yaptık, organize gelmiştik ama golü bulamadık.

Hoca kısa sürede takıma pozitif katkı yapmış, takım oyunu açıp, gerektiğinde soğutmayı öğrenmiş.

Maçın 38.ci dakikasında organize gelen ve ceza yayı üzerinde 3 pas yapıp ,topu Zahid’in önüne atınca, boşta kalan Zahid yaklaşık 30 metreden harika bir gol attı. Bu dakikadan sonra özgüveni yerine gelmiş bir Silivrispor izledik.

Bayram hoca takımını bir maestro gibi yönetti, haklı bir galibiyete imza attı.

Böyle futbol oynayın yenilseniz de sizinle gurur duyarız.

Küçük bir uyarı; Çocuklar biraz daha sakin, pozisyon gereği sertlik olabilir, ama çok fazla gergin ve sinirli olmanız takıma zarar verir. Malum keskin sirke küpüne zarar verir. Siz lideri bileğinizin hakkıyla yendiniz, isterseniz bu takımı ligde tutacak kaliteye sahipsiniz.

 

You may also like