Anasayfa Köşe Yazarlarımız Fatih Portakal’ı enseden vurdular!

Fatih Portakal’ı enseden vurdular!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, malum Dünya Cemal Kaşıkçı olayı yaşadı, Suudi Aarabistan lı Gazeteci Arap konsolosluğunda vahşice öldürüldü, cinayeti işleyenler Bir günlüğüne Arabistan dan gelen resmi görevliler cıktı. Olay bütün Dünya tarafından veliaht katil selman a mal edildi, oysa bu Selman gazeteci hakkında hiçbir demeç vermemişti, Gazeteci sadece muhalif kimliğiyle tanınması olayın failini bulmak için yetti.

Bu olay vesilesiyle Arabistan halkı dahil yöneticileri vahşet yapabilecek kadar vahşi görünmeye başladılar, oysa çok mülayim olanları elbette var, her toplumda olabilecek vahşet onlarda da olmuştu.

Neden yukarıda herkesin bildiği bu olayı dile getirdim? Sayın Cumhurbaşkanı yani tarafsızlık üzerine yemin etmiş Cumhurbaşkanımız Fatih Portakal için “patlatırlar enseni” diyerek mecazi bir mesaj verdi.

Bu sözü sıradan bir insan kullansa sorun yok ama bu sözü söyleyen kişinin milyonlarca hayranı var, onbinlerce fanatık taraftarı var, içlerinde şizofren olabilir, akıl hastası olabilir ve bu kişi çıkıp Fatih Portakal’ı ensesinden vurabilir, böyle bir durumda bizim Cumhurbaşkanımız Dünya kamuoyunda ne duruma düşer.

Türkiye Cumhurbaşkanı bir gazeteci ye suikast yapılmasına vesile olmuş görüntüsü vermiş olur, zaten gazeteciler konusunda bozuk olan imajımız tamamen yerle bir olmuş olur.

Beğenseniz de beğenmeseniz de Fatih Portakal habercidir, gazetecidir, bu ülkenin milyonlarca insanının vijdanıdır.

Sayın Cumhurbaşkanı bu saatten sonra size düşen Fatih Portakal isimli gazetecinin korunmasını garanti altına almaktır, bu hem sizin hemde bu Ulusun görevidir.

 

You may also like