Anasayfa Köşe Yazarlarımız Eren Erdem yalnız değildir

Eren Erdem yalnız değildir

kadirkoc

 

 

Sevgili okurlarım, CHP eski Milletvekili, Parti Meclisi Üyesi, Gazeteci Eren Erdem Çarşamba günü nihayet mahkemeye çıkıyor, 2013 yılında Silivri direniş çadırında yakın temasım olan bu yiğit devrimci yoldaşımız şimdi fetocu olmakla suçlanıyor, Ergenekon Balyoz kumpasına Aslan gibi karşı durdu, beraber sabahlara kadar Silivri ayazında sabahladık, daha sonra birçok kez çeşitli eylemlerde sırt sırta mucadele ettik.

Eren Erdem alnının akıyla Milletvekili oldu, Milletvekilliği sürecinde yine bir araya geldik, Adalet yürüyüşünde beraberdik, son Anayasa referandumunda yine birlikte mücadele vermek nasip oldu, en son ise tutuklandığı gecenin gündüzünde telefonla konuşup sohbet ettik, devam eden davalarımı sordu, şakalaştık “bakalım hangimiz önce cezaevinde olacağız” dedi, “Sen vekilsin kesin beni alırlar” dedim telefonu kapattık, ertesi sabah öğrendim ki Eren Erdem tutuklanmış, evet sevgili okurlarım kısa özetler yaptım sevgili kardeşimle ilgili notlarımı.

Bir dava için cezaevine giren adam asla eğilip bükülmez zaten göze almıştır yaşayacaklarını lakin sevgili okurlarım mahkeme günleri çok önemlidir, uğruna savaş verdiğin, bedel ödemeyi göze aldığın halkın yanındamı bunu önemsersin, kısa cezaevi tecrübem bana bunu öğretti.

Adalet er yada geç tecelli edecektir, bize düşen ise Adalet tecelli ederken yoldaşımızın yanında durmaktır, Eren Erdem ihaleye fesat karıştırmadı, hırsızlık yapmadı, tecavüzle şuçlanmıyor, yetim hakki ise asla yemedi, Eren Erdem sadece Gazetecilik görevini yerine getirdi, iddia edilen suçta bu.

Şimdi görev bizde yoldaşlar, Silivri Cezaevi kapısında yine buluşma vakti, bu kez Eren için orada olmalıyız, orada olmalıyız ki Faşizm korkmayacagimizi görsün.

Ergenekon da, Balyoz da içeride olanların Çarşamba günü cezaevi önünde olmaları namus borçlarıdır, umarım o kişiler namuslarına sahip çıkarlar.

Buradan CHP örgütlerine, özellikle Silivri İlçe Örgütüne çağrı yapıyorum orada olup Parti meclisi üyemize sahip çıkmak sizlerinde namus borcudur, Çarşamba günü orada olup yoldaşımızın tahliyesine şahitlik etmeliyiz.

Adalet tesis edilip, Eren Erdem geçte olsa tahliye edilecektir…

You may also like