Anasayfa Genel Eren Başkanlar üstü olmalı

Eren Başkanlar üstü olmalı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Fener Mahallesi ve Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren Ziraat Odası Başkanı olmak istiyor, Belediye vasıtasıyla TÜRAM’ı amacı dışına çıkaran Eren Ailesi şimdi Ziraat Odasını amacı dışına çıkararak talan etmek istiyor.

15 Yıldır pasif üye olarak kalan Muharrem Eren bu Yıl üyeliğini aktifleştiriyor, çünkü Volkan Yılmaz’ın olası seçim kaybında önemli bir makamı olmalı, Ziraat Odası demek Silivri tarımında söz sahibi olmak demektir ve Oda vasıtasıyla en az 20 Mahalle üzerinden yeni seçilecek Belediye Başkanı üzerine tahakküm kurmak istiyor.

Muharrem Eren arazi zengini değil, neredeyse kendine ait tarım yapılacak arazisi yok gibi, ama icarla kiraladığı yerler üzerinden tarımla uğraşıyor, bakmayın “İcarla” dediğime aslında birçoğuna komik denecek rakamlar verirken bazılarına hiç para vermiyor.

“Nasıl oluyor” dediğinizi duyar gibiyim, Tarım yapılan arazilerin satışında aracılık yaparak komisyonunu alıyor ve satın alan kişiye “Sen tarım yapamayacaksın, burayı ben ekip biçeyim şayet kabul edersen bende senin işini kolaylaştırırım” diyerek tarım yapıyor.

Bu anlattığım bir su değil elbette ama bunu yaparken Ziraat Odasını ele geçirmeye çalışmak kabul edilebilir bir şey değil.

Muharrem Eren bazı iddialara göre ” Volkan Yılmaz istediği için aday oldum, yoksa aday olmazdım” söylemiyle Delegeleri kandırmaya çalışıyormuş, buradan şunu çok rahat söyleyebilirim, Volkan Yılmaz bu seçimde taraf değildir, böyle bir söylem şayet yapılıyorsa Mustafa Eren’in Belediyede çalışması üzerinden yapılıyordur.

Silivri Belediyesinin Binlerce Dönüm arazisi ekilip biçiliyor bu konuda kamuoyuna yansıyan bir sürü iddia ortada dururken Muharrem Eren’in Ziraat Odasına aday olması da son derece manidar.

Yine Muharrem Eren “Ziraat Odası seçimlerini kazanmasam da tekrar Muhtarlar Derneği Başkanı olurum, karşıma çıkmaya cesaret edecek Aday çıkamaz” diyerek Silivri Muhtarlarının oyuna şimdiden ipotek koyabiliyor.

Oysa o görevi layıkıyla, siyaset bulaştırmadan yapacak bir çok Muhtar arkadaşımız var.

Muharrem Eren Ziraat Odası seçimlerini kaybedecek ve tekrar Muhtarlar Derneği Başkanlığına Aday olacak, bu durumu içinize sindirebiliyormusunuz  sevgili muhtarlar.

Muharrem Eren seçimi kazanacağına bu kadar eminse yarın Genel Kurul konuşmasında “Ben Muhtarlar Derneği Başkanlığına Aday olmayacağım” diyebilirse ne ala yok eğer demezse niyet belli demektir.

Yada sayın Muhtara “Sivil Toplum Örgütleri Başkanlığı” diye bir makam bulalım onu da seçimsiz başına oturtalım rahat edelim…

You may also like