Anasayfa Genel Emeksiz ekmek mi!

Emeksiz ekmek mi!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, İyi Parti kongre sürecini yakından takip ettim Gökhan Ceylan ve ekibini tebrik ederken daha ilk günden sınıfta kaldıklarını belirtmek istiyorum.

Gökhan Ceylan İBB çalışanlarının bolluk içinde olduğu yönetim kadrosu kurarak kendisine avantaj sağladı.

Sevgili Başkan ve ekibi mesai saatlerini unutmuş olsa gerek, her saat, her yerde fotoğraf veriyorlar, bu fotoğrafları gördüğümde “Ne oluyor yahu” dedim,” bunlar değilmiydi Yıllarca Ak Parti yönetimini bankamatik memuru işe alıyorlar diye eleştirenler” demekten kendimi alamadım.

Konunun haber değerine istinaden haber yaptım.

Haber yaptığımızın hemen ertesi gün İBB Daire Başkanları duruma anında müdahale ederek gereken işlemleri başlattı, bu duyarlılıkları için kamuoyu adına teşekkür ediyorum.

Sevgili okurlarım, işin ilginç yanı iş çıkış işlemleri yapılan bir arkadaşımız raporlu olduğunu belirtiyor, oysa “Özrü kahabatinden büyük” dedikleri bu olsa gerek

Kanun şöyle diyor ” Rapor alan bir işçinin istirahat etmesi beklenir. Hal böyle iken, bu işçinin bir başka işyerinde çalışması her şeyden önce doğruluk ve bağlılığa aykırı bir davranış olacaktır. Bunun sonucunda ise, işveren işçisini 4857 sayılı İş Kanununun 25/II-e maddesi gereğince tazminatsız ve derhal işten çıkarabilecektir” kanun burada bağlılık ve dürüstlük diyor, oysa bu arkadaşımız bırakın başka işte çalışmayı bir siyasi partinin etkinliğinde aktif rol alıyor.

Kimse kusura bakmasın kimse benim yani kamunun parasını alarak bir siyasi partinin etkinliğinde bulunamaz, benim paramla caka hiç satamaz.

Mesai saatleri içerisinde işinizin başında olacaksınız, partiniz beni ilgilendirmez ister İyi Parti, ister CHP li olsun herkes işini layığıyla yapacak.

Biz size çiftlik kurmak için İmamoğlu’na destek vermedik, bizim emeğimizi hiç kimse çöpe atamaz, Bizler Türkiye de yanlış bulduğumuz anlayışı değiştirme adına İmamoğlu’na destek olduk, sizler ise aynı anlayışı yapmaya çalıştınız ve bunun bedelini de ödemeye göze alacaksınız.

Bazıları ekmekle uğraştığımızı ima ederek laf sokmaya çalışıyor onlara şunu söylemek istiyorum “Emeksiz ekmek fare kapanında olur” derler, benim bulunduğum yada bildiğim yerde fare kapanında bile olsa ekmek olmaz, oda tuzak içindir çünkü.

Kamu kurumunda çalışıyorsan siyaset yapmayacaksın, evine çocuğuna ekmek götüreceksin.

Kimse bana haram helal öğretmeye kalkmasın, “Sen bir partinin İlçe Başkan Yardımcısı olacaksın sonra sana bağlı belediyede işçi statüsünde çalışacaksın” sana hangi müdür iş verecek yada izin istediğinde izin vermeyecek.

“Silivri Belediyesinde çalışan çöp toplayan emekçi kardeşim gidecek MHP İlçe Başkan Yardımcısı olacak,  görelim bakalım Temizlik Müdürü onu çöp toplamaya yollayacak” bunu Volkan Yılmaz yapsaydı hep beraber tefe koyardık değil mi? Ama yapmadı işte, siz daha gelir gelmez gelmez İBB yi çiftlik yerine koydunuz…

Süreci yakından takip etmeye devam edeceğim…

 

You may also like