Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ektiğini biçmeye başladı.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen’i ilk kez böyle gördüm, son derece kibar ve naif olan Berker Esen adeta patlama yaşadı, Volkan Yılmaz’a “Yalancı, hizmetlere çöküyor ve Geldikleri gibi gidecekler” diyerek üst perdeden cevaplar verdi.

“Geldikleri gibi gidecekler” cümlesi biraz ağır kaçsa da, Volkan Yılmaz’ın üslubuna bakınca normal geliyor insana.

Volkan Yılmaz gerek İBB konuşmaları, gerekse Silivri Belediye Meclis toplantılarında aşağılayacı cümleleri, CHP kanadında ilk kez bu denli karşılık buldu. Volkan Yılmaz ve Berker Esen özel hayatlarında oldukça alçak gönüllü insanlar, en azından ben böyle biliyorum.

Siyaset üretmekte zorluk çeken siyasiler ilk yaptığı şey argo kullanarak tribüne oynamak.

Bu durumdan benim anladığım Cumhuriyet Halk Partisi bundan sonrasında, Volkan Yılmaz üslubuyla cevaplar verecek, Silivri Belediye Meclisinde söz verme yetkisi olan Volkan Yılmaz, basın toplantılarını dikkate almak zorunda kalacaktır.

Öyle ki Silivri Belediye Meclis toplantıları 1.000 kişiye ulaşıyorsa, basın toplantıları 10.000 bin kişiye ulaşıyor, benim nacizane tavsiyem herkesin üslubuna dikkat etmesi.

Bu şehrin özelliği içiçe yaşıyor olmamız, düğünümüzü, cenazemizi birlikte, bir arada geçirmemiz, birbirimize selam verecek, selam alacak saygıyı kaybetmemeliyiz.

Huryol Haber