Anasayfa Köşe Yazarlarımız Dün Müdire hanım, bugün Güzin abla!

Dün Müdire hanım, bugün Güzin abla!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, oldum olası bem tarafsızım diyen kişilerden nefret ettim. Her insan yaratılışı itibarıyla taraf olur, “ben tarafsızım” diyen çıkarlarının tarafını tuttuğunu söyler aslında.
Hele bu tarafsızım diyen “yazar veya gazeteciyim” diyor sa vurun ağzına şaplağı!
“Konu nereden geldi dileyeceksiniz” anlatayım, Eski Belediye Başkanımız Özcan Işıklar yıllarca “bir gazeteyi koruyor, hatta gazete Işıklar’ın orada Müdire hanım var” dediler, oysa Işıklar kimsenin yazdığına söylediğine degil toplumsal etkisine bakan biriydi, böyle olunca da bu Hanımefendiye hak ettiğinden fazla değer verdi olayın özü buydu.
Diger Gazete ve Gazetecilere bakınca, o gazeteyi daha öne çıkardı, bahsedilen gazete ben tarafsızım diyerek para nereden geliyorsa oraya koştu, oysa diğerlerine ne kadar verirsen ver doymadılar, doymadiklari bir yana tehdit ve santaj bile yaptılar.
Özcan Işıklar bu kişi ve kurumları tanıdı ve etrafından uzaklaştırdı, bunlar doymuyor du oysa Müdire hanim para neredeyse oradan ekmeğini çıkarabiliyordu, elbette hak ettigi reklam bedelini fazlasıyla Sayın Işıklar’dan aldı.
Benim taktığım nokta bu kişinin tarafsızlığı, sen köse yazarı olacaksın ama tarafın olmayacak, siyaset yazacaksın, siyaset yazmanın en önemli argümanı siyaseten taraf olmaktan geçer, yoksa çiçek böcek yazarsın.
Anladığım kadarıyla bu hanımefendi üzerine yapışmış Müdire hanım algısını yıkmak için Özcan Işıklar’ı hedefe koymuş, sen Manşet atacaksın “Volkan Yılmaz TC tabelasını koydu” diye, Güzin abla denmesine bozulacaksın “yemezler” hanımefendi.
Belediye Başkanı yeniden Ozcan Işıklar seçilmiş olsaydı ve oraya TC tabelası koyulsa idi senin Manşetin söyle olurdu “Özcan Işıklar Belediyede eksik bulunan TC tabelalarını yerine koydu” yani tipik “Kral öldü yaşasın yeni Kral” mantığı.
Geçtiğimiz yıllarda Özcan Işıklar’a bu gazete üzerinden iftira atanlar biraz utanmalı, ilginç olan bu iftirayı atanlar bugün Belediye’ye çöreklenmiş bile.
Sayın Volkan Yılmaz’a tavsiyem bu insanları iyi tanıyın, daha düne kadar Işıklar’ın etrafında yelpaze olanlar bugün size pas pas olmanın peşindeler, aslında bunlar ne Işıklar’a yelpaze oldular, nede size pas pas olacaklar, bunlar paraya Yelpaze, paraya pas pas olacak karakterde insanlar…

You may also like