Anasayfa Asayiş Dijital Çağ

Dijital Çağ

kadirkoc

Sevgili okurlarım, 6 Ay sonra bambaşka şeyler konuşuyor olacağız.
Dijital Çağ başlamıştı bu virüs artık dijital çağı somut olarak önümüze getirdi.
6 Ay sonra Dünya üzerindeki Devletler ardı ardına açıklamalar yapacak, “biz bu virüsle yaşayacağız, virüsle yaşamak için, market alışverişini evden sipariş verin, okullar e okul olacak, para elle tutulan bir nesne olmamalı” tarzında cümleler duymaya başlayacağız.
Internetin hayatımıza girmesiyle bunun ilk adımı atıldı, bu virüs’ün ise bize yeni Çağ’ın gerekliliklerini öğretmesini bekleyeceğiz.
2 Ay sonra aşı bulunmuş olsa dahi buradan çıkış imkansız hale gelmiş olacak.
İnsanlar evden çalışmanın rahatlığı, pijamayla market alışverişinin cazibesine kapılmış olacak.
Dünya insanlarının ömrünün uzaması ve kontrolsüz nüfus artışı bu vesileyle durdurulmuş olacak, 80 yaş üzeri yaşayan insan görmek imkansız hale gelecek.
Klasik meslekler tamamen bitecek, insanın insan hayatına katkısı minumum düzeyde kalacak, makina ve teknoloji hayatımızı esir alacak, yeni Çağ’a ayak uyduramayan Devletler ancak Uydu Devlet olabilecek.
Yeni Çağ bize getireceği en önemli özellik ise yeniden Tarım ve Hayvancılığın en değerli iş kolu olduğunun farkına varmamız olacak.
Makina ve teknoloji yani Dijital Çağ insanları gıdaya yönlendirecek, bugün çoban diyerek kucumsediginiz insanlar en önemli meslek kolu haline geldiğinde Avukatlık bile cazibesini kaybedecek.
30 Yıl önce başlayan Dijital Çağ’ın başlangıç sancılarını çekiyor Dünyamız, 30 yıl boyunca yeni Çağ’ın nimetlerini hep beraber yedik, şimdi ise bunun bedelini hep beraber ödeyeceğiz.
Yeni Dünyanın yazılım üzerine kurulu olacak, buna ayak uyduramayan Ülkeler, Hindistan Devlet Başkanı ne söylüyor onu takip etmekten öteye geçemeyecek çünkü yeni Dünyanın Küresel gücü Hindistan olacak.
Son yıllarda yazılım konusunda zirve mücadelesi veren Hintliler bunun nimetlerini istedikleri Ülkelerle paylaşacak.
Bu yazıyı okuyan bir çok okur saçmaladığımı düşünecek, ben bu yazdıklarımı şu hayata geçmiş bir teori olarak görüyorum, virüsten önce bu yazıyı ben okusaydım uçuk kaçık komplo teorisi der geçerdim.
Geldiğimiz noktada yapacağımız tek akıllıca iş bu Çağ a ayak uydurmak olmalı.
Süreci doğru yöneticiler le doğru yönettiğimizde önümüzdeki 5 yıl içinde İzlanda seviyelerinde gelir seviyesine ulaşmış olacağımıza inanıyorum.

You may also like