Anasayfa Köşe Yazarlarımız DEVLET ASLİ GÖREVİNİ YAPMALI

DEVLET ASLİ GÖREVİNİ YAPMALI

kadirkoc

Geçtiğimiz 29 ekim cumhuriyet bayramında Silivri sahilde yapılan kutlamaları izledim, keşke izlemez olaydım! Devletin yok olmaya yüz tuttuğunu gördüm.

Eğitim ve sağlık devletin olmazsa olmazıdır.

Sağlık alanında yapılanları başka bir yazıda ele alacağım.

Geçit törenini izlerken, özel okulların nerelere vardığını görmek içimi sızlattı.

Burada bu özel okulların isimlerini verip reklamlarını yapmayacağım. Ama devletin yok oluşuna seyircide kalmayacağım.

Geçmişte Fetullah haininin yeri bu kez fetullahlarla dolduruluyor! Fetullah haini okullar vasıtasıyla çocuklarımızın zihnine girdi, 15 Temmuz girişiminin temeli özel okul vasıtasıyla atıldı. Fakir ailelerin çocukları burs adı altında alınarak terörist haline getirildi.

X okulun sahibi pkk adlı örgüte sempati besliyorsa, okulunda o sempatinin hissedilmesi çok doğaldır.

6 yaşında çocuklarımızı bu insanlara teslim ederek dipsiz kuyuya taş atıyoruz.

Okulunun bahçesinde eylem yapan öğretmeni ezecek kadar gözü dönebilecek adamlara 6 yaşındaki çocuklarımızı teslim ediyoruz.

Adı milli eğitim bakanlığı olan kurum, milliliği sadece adında tutuyor. Dünya örneklerinden yola çıkarak koyulan milli kelimesi eğitimin önemine vurgu yapılmak için koyulmuştur.

Adında milli kelimesi olan eğitim bakanlığı çekirdek dağıtır gibi özel okul ruhsatı dağıtıyor. Şunu diyor eğitim bakanlığı “çocuklar olmaz yada başkalarına teslim edilirse bu eğitimi ne güzel idare ediyoruz”.

Bu okullarda devletin ideolojisi değil, kişilerin ideolojisi öğretiliyor, vatandaş olarak bunları düşünecek zamanımız olmadığı için! Bizlerde çocuklarımızı bu insanlara teslim ediyoruz.

Bu okul sahiplerinin içinde Atatürkçü vatansever insanlar yok demiyorum, ama bir tane okul sahibinin yaptığı hainlik yüzlerce cana mal oldu, şimdi yüzlerce okul sahibi var, bunlar iş adamı, amaçları eğitim vermekten ziyade para kazanmak. Halde kabzımallık yapan iş adamı ne kadar çok para kazanmak istiyorsa, okul sahibi iş adamı da  o kadar para kazanmayı amaçlar.

İşin doğası bunu gerektirir.

Muhalif belediyelere her gün müfettiş gönderip denetleyen hükümet bu eğitim satan kurumları nasıl ve ne kadar denetliyor.

Arkasına hükümetin etkili isimlerini almış bir kurumu hangi müfettiş layıkıyla denetleyebilir? Yada denetlerse başına ne işler gelir?

Başımıza bir feto belası geldi, önümüzdeki süreçte yüzlerce feto belası gelmeyeceğini kim garanti edebilir?

Bu özel okul belasından kurtulmamız gerekiyor, eğitim, sağlık ve adalet asla ve kata özelleştirilmemeli…

 

 

 

 

You may also like