Anasayfa Genel Dağıtmaya saman bulamazsınız!

Dağıtmaya saman bulamazsınız!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanımız Tarım projelerini anlata anlata bitiremiyor, hatta bir çok belediyenin kendisini örnek aldığını belirtiyor, oysa dağıttığı samanın bile proje başlangıcı CHP li Özcan Işıklar’ın göreve geldiğinin üçüncü ayında ortaya koyduğu bir proje.

Sayın Belediye Başkanımız Saman dağıtmayı bir hizmet olarak ortaya koyuyor, bizde buna vizyon diyoruz, tamam vizyon bu kadar bunu görüyoruz da samanı üretmek için tarım toprağına ihtiyaç var, siz o toprakları betona gömerseniz, samanı Rusya’dan ithal ederek dağıtmaya başlarsınız.

Neden bu konuya geldim açıklayayım.

Özcan Işıklar dönemiydi, Behman Şeybak isimli bir İş İnsanı Ortaköy Mahallesinde 2.500 dönüm tarım toprağını betona gömmek için Işıklar’ı ziyaret etmek istedi Sayın Başkan randevu dahi vermedi ve burada şunu da belirteyim Behman Şeybak aktif CHP li birisiydi, buna rağmen randevu vermedi, bu topraklar On Yıl boyunca böyle korundu.

Yer Kurfallı Köyü 12.5 dönüm tarım alanı bir şekilde villa projesi haline gelmiş.

Köy içi İmar Planlarına uygun ve 18 Uygulamasına engel teşkil etmiyorsa Belediyemiz elbette izin verebilir ama inisiyatif alarak “Ben tarım alanına villa yaptırmam” diyerek izin vermez, böyle olursa bizde Belediye Başkanımızı samimi buluruz.

Bahsi geçen 12.5 Dönüm arazinin 18 Uygulaması yapıldı mı?

Ruhsat verildi mi?

Maketten satış yasaya uygun mu?

Bilgilere ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

 

You may also like