Sevgili okurlarım, CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen dün basın toplantısı düzenledi, Sayın Esen en vasat toplantısını gerçekleştirmiş oldu.

İddialar üzerine konuşmasını anlarım da İki Yıl geriden gelmesini anlamıyorum, Dün dile getirdiği iddiaları ben İki Yıl önce daha başında yazarak kamuoyunun önüne koymuştum.

Bahse geçen yerler daha inşaat halindeyken haberleştirdim, şayet o zaman bu iddiaların üzerine gidilmiş olsaydı bugün sonuç almış bir İlçe Başkanı olarak konuşabilirdi.

İddia edilen yerlerden Bir tanesi Değirmenköy deki tesis, bu iş insanı tesisi bitirmiş 150 kişilik ek istihdam sağlamış, Sanayi Bakanlığından üretim iznini almış (üretim izni olmadan ihracat yapamaz) sen çıkmış bugün bu konuyu konuşmaya başlarsın “Günaydın” derler adama.

Yine eski Toprak Mahsulleri kamp alanından bahsetti ki, burayı dinlerken gülmeye başladım, bahsedilen yere şantiye kurulurken ben haber yapmaya başladım, kimse oralı olmadı, cevap hakkı verdiğim İş İnsanı Velittin Küçük “İnşaata başlamıyorum sadece işçilerin kalacağı yeri yapıyorum, Ruhsatsız olarak ta inşaata başlamayacağım” dedi ve başlamadı halen, Bugün geldiğimiz noktada adı geçen yer İBB den onay almış ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığından onay beklemektedir. İBB nin yaptığı işlemi bari takip edin Başkanım.

Yine İki Yıl önce Kamuoyu Kamil Kaçmaz adlı Galeri Sahibi iş insanının ismini Silivri Kamuoyunun bilgisine sundum ve bu kişiyle telefonla konuşarak konu hakkında bilgi aldım, Kamil Kaçmaz özetle “Ben MHP ye gönül vermiş biriyim, Volkan Yılmaz da samimi dostumdur, 50 Yıldan sonra MHP İstanbul da Belediye kazanmış, değil 3 Kamyon 10 kamyon feda olsun” diyerek duygularını dile getirdi.

Bugün birileri çıkıyor ortaya yeni bir şey bulmuş gibi sallıyor, bizim İlçe Başkanı konuları ortaya çıkaran yani gerçek kaynağına sormadan konuşuyor.

Ben eminim 1 Yıl sonra bunlar Turuncu Otomotive sağlanan ayrıcalığı yazıp “Bak imtiyaz sağlanmış” derler, Bizim İlçe Başkanı da yeni duymuş gibi konuşmaya başlar!

Gazeteci iddiayı size ortaya koyar siyasetçi ise o iddiayı araştırıp belgesiyle konuşur.

Buradan ilan ediyorum Turuncu Otomotivle alakalı elimde resmi belgeler var.

Yine bir vatandaştan alınan belgeli yemek faturaları var, kamera görüntüleri var.

Bu ara yeni bir kaç araştırma dosyası üzerinde çalışıyorum, onları da kamuoyunun takdirine sunacağım, elbette isteyen gazeteci kullanabilir, lakin kaynak gösterin kardeşim emeğe saygı 🙂 şaka şaka umurumda değil kaynak gösterilmek.

Dün Berker Esen’e sorduğum sorudan dolayı Sanayi Sitesi kooperatif Başkanı Ercan Çalışkan açıklama yaparak gelir gider tablosunu paylaştı, kendisine bu duruşu sergilediği için ne kadar teşekkür etsem azdır. dün sorumda Meclis Üyeleri ve İlçe Başkanıma “Gelir Gideri biliyormusunuz” diye sordum, “Biz gelir gideri bilmiyoruz” dediler, bence sayemde gelir gideri öğrendiler onlarda bana teşekkür etmeliler.

Bir konuda muhalefet edecekseniz, muhatabına telefon açarak gelir gider dengesini önce sormalısınız arkadaşlar.

Bir diğer eleştirim ise parti yönetiminin tamamına, onlarca gazeteciyi çağırıyorsunuz sesinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için ama yayın için profesyonel bir ekip kiralıyorsunuz ve yayını onunla yapıyorsunuz, o zaman o gazeteciler neden gelsin ki oraya, sorularını da canlı yayın aracılığıyla sorarlar, sabahın köründe neden gelsinler oraya, bana göre bu karar gözden geçirilmeli, birilerinin arkadaşı eşi dostu para kazanacak diye gazetecileri karşınıza almayın derim, yarın seçim zamanı gelir o çekim yaptırdığınız ekipten size zerre fayda dokunmaz bunu bilesiniz.

Huryol Haber