Anasayfa GÜNDEM Çıplak insanlar gördüm! ANLATIYORUM

Çıplak insanlar gördüm! ANLATIYORUM

kadirkoc

Sevgili okurlarım, başlık olarak bu sözleri kullandım, öncelikle özür dilerim. Dikkat çekici olması adına bu başlığı attım

Yerel seçim gündeminde bazı önemli konuları es geçmemek gerekir diye düşünüyorum, bunun en başında ise uyuşturucu belası var.

Uyuşturucu Silivri’ye hangi yolları kullanarak geliyor bunlara bakalım,  birinci yol Çorlu bölgesinden gelen uyuşturucu Çorlu’dan gelen uyuşturucu Değirmenköy,Çanta ve Gümüşyaka bölgesinde dağıtılıyor, bu bölgeden gelen uyuşturucu genelde özel araçlar kullanarak veya yaşı küçük çocuklar kullanılarak getiriliyor, bu yöntemi kullananlar içici tabir ettiğimiz ama tedarikçi olanlar.

Bahsettiğim bölge Jandarma bölgesi, son dönemde Jandarma çok aktif çalışmalar yaparak bu bölgeden gelen uyuşturucu trafiğini yok denecek dereceye kadar düşürdü. Yeterlimi değil, ama çok fazla çaba var bunun altını çizmek gerekiyor.

İkinci bölge ise Esenyurt bölgesinden gelen Uyuşturucu, bu bölgeden gelen uyuşturucu getirenler son derece profesyonel her gün yeni metot geliştirebiliyorlar.

Uygulama bölgesi olan Selimpaşa fazlasıyla eksik kalıyor, uygulama noktasında şüpheli görünen özel araçlar aranıyor bu durum yetersiz kalıyor çünkü son dönemde uyuşturucu tedarikçileri toplu taşıma araçlarını kullanmaya başladı, uygulama bölgesinde ise toplu taşıma araçları durdurulmuyor.

Esenyurt bölgesinden uyuşturucu getirenlerin son derece profesyonel olduğunu söylemiştim, güvenlik kuvvetleri en onlar kadar profesyonel olmalı diye düşünüyorum, bölgede gece gündüz aracımla geziyorum, aracımda haber sitemin tanıtıcı yazısı var, her uygulama noktasına yanaşmadan iç lambaları yakarım buna rağmen nedendir bilinmez aracım durdurulup koltuk altlarına kadar aranıyor, elbette buna birşey diyemem, kimseye ayrıcalık tanınmamalı.

Geçtiğimiz akşamlardan birinde Esenyurt’ta Silivri plakalı bir aracı takibe aldım, Esenyurt Tabela durağından birileriyle görüşen lüks araçtaki kişiler Silivri ye dönüş yaparken peşlerine takıldım, yol üzerinde bir uygulama noktasında önümde ki araç durdurulmadı hemen arkalarında olmama rağmen ben durduruldum, aracım iğneden ipliğe arandı, tabiki suç unsuru bulunamadı ama önümdeki aracı kaybetmiş oldum, Esenyurt’tan gelen uyuşturucunun Silivri de hangi noktalara teslim edildiğini tespit edememiş oldum, oysa bunu tespit edebilmiş olsaydım belkide bu yazının konusu bu olabilirdi.

Güvenlik güçleri çalışmıyor demiyorum, ama özen göstermiyor diyorum, önümdeki araçta uyuşturucu varken “ona geç” deyip beni durdurup açıklama yapmama rağmen bunu dikkate almayacak arkadaşların uyarılması gerektiğini düşünüyorum.

Benim uyuşturucu konusunda yaptığım çalışmaları tüm okurlarım biliyor, bu çalışmaları tamamen kendim finanse ediyorum, toplumsal görev kabul ederek yaptığım bu çalışmalara kolluk kuvvetlerinin dikkate almasını arzu ederdim, bir sürü psikopatla uğraşıp, maddi manevi şeyleri göze aldığım aşikar.

Selimpaşa bölgesi uygulama noktasında toplu taşıma araçları dikkate alınmalı, en önemli uyarım budur, umarım kolluk kuvvetleri bu uyarımı dikkate alır…

You may also like