Anasayfa Asayiş Çin’de 2 hastane karantinaya alındı

Çin’de 2 hastane karantinaya alındı

kadirkoc
Çin’in Şanghay kentinde 2 hastane korona virüs şüphesi nedeniyle karantinaya alındı.

Çin’in Şanghay kentinde Jiao Tong Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı Fudan Üniversitesi Şangay Kanser Merkezi ve Renji Hastanesinin şüpheli vakalar nedeniyle karantinaya alındığı bildirildi. Hastanelerde ayakta tedavi hizmetlerinin askıya alındığı, çevredeki bazı yerleşim yerlerinin de karantinaya dahil olduğu duyuruldu.

Çin, salgının kontrol alınmasının ardından kış aylarına girilmesiyle kuzey bölgesinde artan vakalarla mücadele ediyor. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 103 yeni vaka tespit edildiği, toplam vaka sayısının 88 bin 804’e yükseldiği bildirildi. Tespit edilen 103 vakadan 6’sının Şanghay kentinde kaydedildiği belirtildi. Heilongjiang eyaletinde 47 yeni vaka görüldüğü, onu 19 ile Jilin ve 18 ile Hebei eyaletinin takip ettiği ifade edildi. Başkent Pekin’de ise 3 yeni vaka kayda geçtiği aktarıldı.

Covid-19 nedeniyle şu anda bin 674 hastanın hastanelerde tedavi edildiği, 80’inin sağlık durumunun kritik olduğu aktarıldı. 929’unun ise herhangi bir belirti göstermeği, gözlem altında olduğu belirtildi. Son 24 saatte korona virüsten ölüm yaşanmazken, şu ana kadar toplam 4 bin 635 kişi hayatını kaybetmişti.

Çin, Şubat ortasına kadar 50 milyon kişiyi virüse karşı aşılamayı hedefliyor.

You may also like