Anasayfa Asayiş CHP yapıcı ve yol gösterici

CHP yapıcı ve yol gösterici

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Meclis üyeleri bir yılın ardından yapıcı ama sert eleştirilerle Belediye Başkanını terletecekler.
Yıllardır polemiklerden kaçınmasıyla tanıdığımız Süheyl Kırkıcı bu gün kü Meclis toplantısında Başkanlık Makmını önerge yağmuruna tuttu.
Akp sıralarından laf atılmasına ise yine kendine has üslubuyla cevap verdi.
Kalepark konusu ve Köy Pazarı üzerinden Belediye Başkanı fazlasıyla terletildi, CHP Grubu Kalepark soru önergesinde şunları dile getirdi, “Silivri’mizin tarihi ve kültürel mekanlarından Kale Park, üzerinde birçok tarihi eser olmasından dolayı açık müze kapsamında değerlendirildiği, bunun yanı sıra sosyal tesis ve park amaçlı kullanım içinde olduğu bilinmektedir. Belediyemiz tarafından bir süreden beridir tadilatlar yapıldığı görülmektedir. Yapılan çalışmanın kapsamı ve daha sonra işletmeciliği hakkında bilgi verilmesi hususundaki önergemizin başkanlık makamına havalesini saygılarımızla arz ederiz.”
Belediye Başkanı bu soruya sözlü olarak cevap vermek istediğini beyan etse de sorulan soruyu geçistirdi ““Silivri’nin en değerli, tarihi, yaşatılması gereken yerlerden biri. Tarih kitaplarında Orhan Gazi’nin Bizans Presesi ile nişanının yapıldığı yer olarak geçiyor, aynı zamanda tarihi sit alanı. Endişenizi anlıyorum ama en son biz tadilatı başlatmadan önce Kale Park’ı gezen, bir bardak çay içen var mı aranızda? Yani Kale Park’ın ne kadar kötü bir durumda olduğunu, işletmecisinin yıllarca kiralarını ödemediğinden haberiniz var mı? Haberdar olmadığınızı sanmak istemiyorum. Çünkü meclis üyelerinin bundan haberdar olması gerekiyor. İhtiyaç duyulan düzenlemeyi yapıp hiçbir işletmeciye kiraya vermeden, Kale Park’ı Silivri Belediyesi olarak sosyal amaçlı, insanların çayı 1 TL, kahveyi 3 TL’ye içebileceği, ailelerin rahat rahat gelip, huzurla oturabileceği bir alan olarak Silivri’ye kazandıracağız. Burayı akşamları güvenlik görevlisi olmadığından çocuklar ve hanımların gidemediği bir mekan halinden çıkartıp 7/24 koruma ve takibin yapıldığı bir alana dönüştüreceğiz. Şimdiden Silivri halkına hayırlı olsun.”
Çay 1 TL olacakmış Kahve 3 TL, bu bahsettiğiniz rakamlar gülünç, sen oraya iş makinası sokup tadilat yapıyormusun? çivi dahi çakılması suç olan bir yere ne gibi bina yapacaksınız, birilerine “ben Emniyet Müdürü değilim, onu Emniyet Müdürü düşünsün” diyeceksiniz, sonra oranın güvenli hale getirilmesi diyeceksiniz.
Sayın Başkan ben haftanın 3 günü bahsettiğiniz mekana giden birisiydim, orada ne bana ne de herhangi bir vatandaşa en ufak bir rahatsız olacak davranışta bulunulmamıştır. Ben size soruyorum son 10 yılda siz kaç kez oraya oraya gidip çay kahve içtiniz, gitmediniz çünkü o yerler sizin ilgi alanınıza girmiyordu çünkü.
kulağınıza üflenen sözlerle Başkanlık yapıyorsunuz, yapmaya da devam edeceksiniz.
Köy Pazarı konusunu yarın işleyeceğim.
Hibe Kamyonları daha sonra.
Size kimse bedelsiz olarak bırak çöp kamyonu, çöp bile vermiyor, bizimle dalga geçmeyin.
10 Yıl boyunca Belediyeden ihale alan bir iş insanıydınız, bedelsiz ne verdiniz Belediye ye, başınız sıkıştığında geçmiş dönemi suçlamayı bırakın, 10 Yıl hangi ihaleleri usulsüz aldınız diye sorarlar adama.

You may also like