Anasayfa Asayiş CHP SAMSUN İL BAŞKANINDAN MANİFESTO

CHP SAMSUN İL BAŞKANINDAN MANİFESTO

kadirkoc
demo_image-41

Güven tazeleyen chp Samsun il başkanı Avukat Tufan AKÇAGÖZ önümüzdeki dönem için için manifesto yayınladı.

“Ben Merkezli” siyaset anlayışını ve feodal yapıları içimizde barındırmayacağız. Diyen AKÇAGÖZ açıklamasında şunları söyledi…

“CUMHURIYET HALK PARTİSİ SAMSUN İL ÖRGÜTÜ

  1. DÖNEM MANİFESTOSU

 

Sevgili dostlarım, yoldaşlarım,

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Örgütünün Saygıdeğer Üyeleri,

Turkiye’nin tıpkı Milli Mücadele günlerimizi andıran bugünkü bu zor şartlar altında ellerini taşın altına koyup örgütümüzde aktif görevler üstlenmiş olan cefakar ve vefakar ilçe başkanlarım, yönetim kurulu üyelerim,

Ve çok değerli genç arkadaşlarım..

 

CHP Samsun İl Örgütü’nün 36. Olağan İl Kongresini geride bıraktık.

Kongre öncesinde, sürecinde ve salonunda yaşanan her şey dünde kaldı.

Hepinizin anımsayacağı gibi kongremizde yaptığım son konuşmada şöyle demiştim;

“Benim oy pusulam beyaz! Oylarınızı beyaza verin partimizin ve Samsunumuzun önüne yepyeni, bembeyaz bir sayfa açalım.”

Şimdi işte bu “beyaz sayfa”yı önümüze açmanın,

-Bundan önce siyaseten aramızda yaşanmış bütün olumsuzları unutmanın,

-Normal süresi olan 2019 da veya erken yada baskın seçime hazırlanmanın, hep birlikte el ele, kol kola, omuz omuza yerelde ve genelde iktidara koşmanın zamanıdır.

 

Gelin artık yıllardır örgütümüzü şimdiye kadar her geçen gün, ay, yıl daraltan, küçülten aramızdaki şu sevgisizlik ve iletişimsizlik sorununu aşalım, partimizin ilkeleri etrafında birleşelim, kaynaşalım, partimizi güçlendirelim, büyüyelim ve hep birlikte Samsunumuzu yeniden “Atatürk’ün Şehri” kimliğine kavuşturmak için çalışalım.

 

Ben bu düşünce, inanç ve azimle yeniden aday olduğum ve kazandığım “CHP Samsun İl Başkanı” sıfatımla ve hepinizin dostu, yoldaşı, kardeşi Av. Tufan AKCAGÖZ olarak, ön yargısız, koşulsuz, şartsız herkese kollarımı, ardına kadar açıyorum.

 

Partimizi şu an bulunduğu yerden bir adım ileri götürebilecek ( ilkelerimize, parti ideolojisine ve disiplinine uygun) her türlü çabanın, projenin, önerinin ve hatta eleştirinin başımızın üstünde yeri var.

 

Bu kapsamda bizimle çalışmak, hizmet üretmek isteyen bütün üyelerimize kapılarımız açık.

 

Yarın mazbatamızı alarak bıraktığımız yerden göreve başlayacağız.

Yönetim Kurulumuzun görev paylaşımı tamamlandıktan sonra;

– Vakit kaybetmeden, tıpkı genel merkez örgütümüzün “Bilim Kültür Kurulları” gibi başta “Eğitim”, “Sağlık”, “Çevre”, “Hukuk”, “Kadın ve Aile” ve “Engelsiz Yaşam” olmak üzere çeşitli çalışma kurullarının/komisyonlarının kuruluşunu gerçekleştirerek örnek bir örgütlenme programı uygulayacağız.

– Tüm ilçe başkanlarımızla mutat birlikteliğimiz ve görüşmelerimiz dışında en uzak ara iki ayda bir (imkanlarımız el verirse her defasında değişik bir ilçemizde olacak şekilde) toplanacağız ve üyelerimizin katılımına da açık olacak bu toplantılarda durum değerlendirmesi yaparak yerel ve genel hedeflerimiz üzerinden örgütlenmemizi ve mücadelemizi geliştireceğiz.

– Bütün ilçelerimizde eski belediye başkanlarımızın da katkılarını alarak Belediye Meclis Üyelerimizin öncülüğünde Yerel Yönetimleri İzleme ve alternatif projeler ve politikalar üretme komisyonları kuracağız. Bu komisyonlar gerek duydukları her an il ve ilçe yönetim kurulu toplantılarına katılarak örgütümüzü bilgilendirecekler.

– Kongremizin vermiş olduğu “Gençlere ve Gençliğe güvenin, parti kadrolarını ve üye yapısını gençleştirin” ana mesajının gereğini yerine getireceğiz. Özellikle önemsediğimiz bu kapsamdaki çalışmalarımızla ilgili çalışmalarımızı çok yakın bir zamanda sizlerle daha ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız.

– Tüm bunları yaparken asla ve asla parti ideolojisinden, ilkelerinden ve örgüt disiplininden ödün vermeyeceğiz.

– “Ben Merkezli” siyaset anlayışını ve feodal yapıları içimizde barındırmayacağız.

– “Emek en yüce değerdir” anlayışı ile partimiz için çalışan, çaba harcayan başta gençlerimiz olmak üzere bütün üyelerimize bu çalışma ve çabaları ile değer kazandıracak ve onları hakettikleri rollere ve yerlere yükselteceğiz.”

 

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ

 

Av. Tufan AKCAGÖZ

CHP Samsun İl Başkanı

You may also like