Anasayfa Köşe Yazarlarımız CHP küskünlerine DSP kaldı

CHP küskünlerine DSP kaldı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, CHP ve İYİ PARTİ ittifakta anlaştı, bu anlaşma bazılarının heveslerini kursaklarında bırakmış oldu. Her iki partiden aday adayı olan kişi diğer partinin adayı olamayacak.

Geçmişte bir çok örneğini gördüğümüz aday geçişleri en azından CHP ve İYİ PARTİ arasında olmayacak, bu durumun farkında olan DSP ve DEMOKRAT PARTİ ellerini ovuşturmaya başladı, beklentileri İYİ PARTİ den aday olamayan kişinin gideceği tek adres DP, CHP den aday adayı olan kişinin DSP hesaplar bu yönde yapılıyor.

Bu Sabah DSP Silivri İlçe Başkanı ve Parti Meclisi üyesi Hüseyin Dertop’un söylediği “herkes bizim partimizden aday olabilir, kapımız açık” sözleri de bu görüşümü teyit ediyor, Sayın İlçe Başkanının Erdoğan’ın diploma sorununu savunması, Saray Muhafızlığına soyunması dışında dikkate değer yukarıdaki sözleriydi.

Sayın Başkan konuşurken bir ara akp İlçe Başkanı kahvaltı düzenledi, bende o kahvaltıya iştirak mi ettim diye düşündüm, Saray konusunda “Devlet kararlarına güvenmemiz” gerektiğini söyleyen Dertop,neden Avrupa insan hakları mahkemesine gittikleri konusuna açıklık getirememiş olsa da asıl amacı yerel seçimler olduğunu biliyoruz, ülkenin genel konularına parmak basacağım derken akp savunuculuğu yapmak durumunda kaldı diye düşünüyorum.

Sayın İlçe Başkanı çok doğru bir zamanlamayla “biz buradayız” dedi.

Gazeteciler Dertop’a “Selami Değirmenci partinizden aday olacak mı“sorusunu sormaları ise oldukça manidar dı, 6 Aday Adayından sadece “Selami Değirmenci partinizden Aday olacak mı” diye sorulması Sayın Değirmenci’nin geçmiş hatasına bağlamak mı gerek, yoksa Değirmenci’nin bu tarz görüşmeler yapıyor olmasına yormak mı gerekiyor bunu çok yakında göreceğiz.

DSP başkalarının umutsuzluğuna umut bağlamış gözüküyor, bu bakış açısının umut olma şansı yoktur, “kapımız herkese açık” demek ilkesiz siyasetin en açık örneğidir.

DSP “herkese kapımız açık” diyor, peki partisinden Aday olamayıp DSP ye gidecek olanlar da “her siyasi partiye giderim” diyecek kadar da ilkesiz kişiler mi acaba, bence gitmeyi düşünenler de ilkesiz, tencere kapak misali, bu tarz eski siyasi hesapların günümüzde başarılı olma şansı yoktur…

DSP’nin bu tarz hesaplar yapıyor olması en büyük zararı kendisine verir, en büyük faydayı ise akp ye sağlar, DSP bu bakış açısıyla tek Belediye alamaz ama Anadolu’nun bir çok küçük yerleşim yerinde akp ye seçim kazandırır.

You may also like

1 yorum

Hüseyin DERTOP 25 Ocak 2019 - 14:06

Sevgili Kadir, toplantı ile ilgili yapmış olduğun değerlendirme için teşekkür ederim. Tabii ki bakış açısına göre değişir yorumlar, işte bizi biz yapacak olanda budur. AKP yi savunmam gibi bir şey olduğunu sanmıyorum, yalnız Devlet Bizim ve DSP de devleti en iyi yönetmiş ve adında tek sol olan partidir. Sol ilkeleri, ülkemizin öz kültürü ile bütünleştirerek uygulamaya çalışan Demokratik Sol anlayış ilkesiz olmamıştır ve bundan sonrada olmayacaktır. Basın toplantıma katılıp, katkı sunmandan ve bazı bölümlerine katılmasamda yazın için teşekkür ederim, emeğine, eline sağlık. Çok çok teşekkür ederim. Saygı ve Sevgilerimle,

Comments are closed.