CHP HALKINDIR

kadirkoc

Cumhuriyetin kurucu gücü olan chp bu kez ikdidar olacaktır. Kurucu olmanın getirdiği sorumluluktan dolayı devletçi yapıda olan chp halkçı yanını ortaya koyarak umut olma yolunda.

Adında adalet olan bir siyasi partinin adaletsizlestirdigi Türkiye, Adalete sahip çıkan chp nin değerini anlayacaktır, Adalet olmayan bir ülkede kimse güvende değildir.

Adalet olmayan ülkede cinayet olur, tecavüz olur, rüşvet olur. Bu yüzdendirki Adalet mülkün temelidir sözüne ihtiyaç duyulmustur.

Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin temel taşıdır, adaletin bu ülkeye gelmesi hafızasında kayıtlıdır.

Bugün çok çalışma günüdür.

Demokratik mücadele tavan yapmalıdır, öncelikli olarak parti üyeliğine önem verilmeli, her partiye yeni bir oy getirme sevdasında olmalı. Bu çalışmalar yapılırken kırmadan dökmeden bütünleştirici olunmalı, parti içi kavgadan uzak durulmalı.

Ben merkezci siyaset değil, bizler diyen kadrolar tüm  ulusu siyasi manevra alanı haline getirmeli.

Cumhuriyetin kazanımları halen yerinde duruyor, 2019 da bu kazanımları kaybetmek istemiyorsak çok çalışmalıyız.

Türkiyenin her noktasında bir kıpırdanma var, akp nin bu ülkeyi yönetemediği görülüyor, o zaman bize düşen alternatif olduğumuzu topluma anlatmalıyız.

Bu anlatımları genel merkez siyasetine bırakırsak kazanma şansımız Yok, bu partinin her üyesi genel başkan sorumluluğu taşımalı, yerelde başarılı anlatım bizi genelde zirveye çıkaracaktır.

Akp den devsirdigimiz oy kadar başarılı olacağız, akp den oy devşirmemiz iki dakikalık televizyon konuşmasıyla mümkün değil, iki dakikalık konuşmaları destansı dille saatlerce anlatabilmeliyiz, işte o zaman Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı kaçınılmaz olacaktır…

 

You may also like