Anasayfa Silivri Özel CANDAN KARŞILAMA

CANDAN KARŞILAMA

kadirkoc

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından duyurduğum özel okul ziyaretleri yapacağımı ve bu ziyaretleri okurlarıma anlatacağımı belirtmiştim. Bugün ziyaretlerime başladım ve 4 özel okul ziyaretimi gerçekleştirdim.

Öncelikle şunu belirteyim; geç kalmış bir çalışma, bu zamana kadar yapılması gerekiyormuş.

İlk ziyaretimi candan anaokuluna yaptım.

Beni kapıda halkla ilişkiler görevlisi Neşe Şahin güler yüzüyle karşıladı, okul müdiresi Emine Kaşdaş hanım ilgisi alakası fevkaladeydi, çat kapı yapılan bir ziyaret olduğu için okulu doğal haliyle görme fırsatım oldu.

Çok verimli bir sohbet gerçekleştirdik.

Candan anaokulu 34 öğrenciye eğitim veriyor, güleryüzlü hocaları, milli ve manevi değerlere önem vermeleri artıları.

Emine hanım aynı zamanda okulda eğitimde veriyor, ona ait bir sınıfı var.

Emine hanım başörtülü bir bacımız şu an düşündüğümden dolayı bile utandığım bir ders aldım kendisinden. Anaokulu hocası 47 yaşındaki kazık kadar adama bile ders verebiliyor.

Tek tek sınıfları dolaşırken Emine hanımın sınıfına girdiğimizde harika bir manzarayla karşılaştım, Türkiye haritası üzerinde Ayyıldız bayrağımız, etrafı 15 tane Atatürk resmiyle donatılmış, kimin yaptığını sorduğumda, bu resmi Emine hanımın yaptığını öğrendim.  Ve Emine hanımın ağzından Atatürk sevgisini dinleme şansımda oldu… dersi tam bu noktada aldım “kişilerin kılık kıyafetleri Atatürk sevgisine asla engel değil” randevu alıp bu ziyareti yapmış olsaydım ve bu görüntüyle karşılaşmış olmamı çok önemsemezdim.

Candan anaokuluna candan teşekkür ediyorum, çocuklarınızı içiniz rahat olarak yollayabilirsiniz.

Her okula ayrı bir yazı ayıracağım. Şuna eminim ki bazı okullarla davalık olup, bazılarını yazmaya değer bulmayacağım. Hakkı olana hakkınıda kesinlikle teslim edeceğim.

Bu haftayı tamamen özel okul ziyaretlerine ayırdım. Yarın sabahtan itibaren ziyaretlere devam edeceğim…

 

You may also like