Anasayfa Köşe Yazarlarımız Çamur siyaseti sizi yutar Değirmenci!

Çamur siyaseti sizi yutar Değirmenci!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Selami Değirmenci Meclis üyelerini tanıtmak için toplantı düzenledi, benim bekledigimin çok altında geçen bir toplantı oldu.

Sahneye çıkan kişilerin yetersizliği çok net ortaya çıktı, gerek sunucular gerek se konuşmacılar çok hafif kaldılar!

Atatürk’e Mareşallik ünvanı savaş kazandığı icin verilmemiştir verilen ünvan siyasi bir karardır, Mareşal Rütbesi alabilmek için Orgeneral rütbesinde 3 savaş kazanma şartı vardır, öncelikle meclis üyesi konuşmacıya bunu hatırlatmak gerekir, yine Sayın Dertop’un aile vurgusunu çok anlamış değilim. Siyaset aile tanıtımı için yapılmaz, hizmet için yapılır.

Gelelim Sayın Değirmenci’ye, siz artık DSP nin adayı Selami Değirmenci’siniz, CHP içinde parti içi muhalefet yapmıyorsunuz, “Hak, Hukuk, Adalet diyerek yürüyenler bana haksızlık yaptı” diyorsunuz, ben o yürüyüşü canlı yaşadım, Cezaevi çıkışı evimde yatmadan 13 günümü o yürüyüşte geçirdim, “siz Sayın Değirmenci kac gün o yürüyüşe katıldınız?”

Duyamadım kaç gün?

2014 Seçimlerinde akp ye destek vermiş birini CHP Aday yapmış olaydı iste o zaman haksızlık yapmış olurdu Sayın Değirmenci.

Bakın Sayın Değirmenci Adaylaşma sürecini sizden çok daha iyi ve yerinde izledim takip ettim, çok açık ifadeyle yalan söylüyorsunuz diyorum,  Genel Başkan ve MYK üyeleri oybirliğiyle Özcan Işıklar’ı PM ye sundu, Engin Özkoç ve ekibi PM de Sayın Genel Başkana oyun oynadı, Sayın Özcan Işıklar Bir daha ne MYK ne de PM gündemine geldi çünkü Genel Başkan oyunu gördü. Özcan Işıklar üzerinden zerre tartışma olmadı, istifa resti diger Istanbul Adayları üzerinden çekildi.

Akp nin size biçtiği rol üzerinden CHP ye saldırıyor olmanız Silivri Halkının gözlerinden kaçmıyor, bu ülkede işsizlik, ve açlık var ise bunun suçlusu Silivri Belediyesi degil, sizin toz konduramadığınız akp yüzünden Sayın Değirmenci.

Yine havuz medyası ve bir kaç sizofrenden beslenerek “5 yilda 370 Bulgaristan ziyareti” diyorsunuz, bu tamamen yalan lakin doğru kabul edip size bir soru soracağım,  “siz Belediye Başkanlığı döneminde kaç kez Bulgaristan ziyareti yaptınız, orada bir Bulgar ortakla benzinlik dahil ne tür yatırımlar yaptınız, yaptığınız bu yatırımların akıbeti ne, yatırımlar da kendi adınızı degil Bulgar ortagınızın adını kullandığınız doğrumu, Bulgar ortağın ölümüyle ailesinin sizin yatırımlarınızın üzerine çöktüğü iddiaları doğrumu?

Evet Sayın Değirmenci ilk pasaport kayıtlarınızı açıklayarak beni yalanlamaya başlayabilirsiniz?

Evet Sayın Değirmenci “DSP herkesi partiye almadı almıyor” diyorsunuz sizi almak için ne kadar bin tl aldı sizden? (Bunun belgesi var) biliyorsunuz.

“Ben fakirim” diyorsunuz, fakir olan Selami Değirmenci en az 1.000.000 yazıyla (bir milyon) lük kampanya parasını kim yada kimlerden aldınız?

“Bir haftada ruhsat vereceğim” diyorsunuz, Sayın Değirmenci listenizde Mühendis var,  arkadaşım olan Mimar Serkan Akbulut va, onlara sorun onlar 1 haftada ruhsat verebilirler mi? Bana göre vermezler çünküo projeleri incelemeleri için bile bir hafta yetmez ama veririz derlerse o binalar 10 yıl dolmadan çatlamaya, patlamaya hatta yıkılmaya başlar, sırf bu sözleriniz bile sizin 30 yıl geride kaldığınızın göstergesi, 99 depreminde sizin kafalar yüzünden onbinlerce insanlar öldü…

 

 

You may also like