Anasayfa Asayiş Çamlık’ta diyet mi ödeniyor!

Çamlık’ta diyet mi ödeniyor!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı hakkında her gün yeni bir bilgi geliyor, bunları önce kendim araştırıyorum, belli yerlerde doğrulama yaparak uygun bulduğum konuları dile getiriyorum.

Silivri Çeltik mahallesi, 2553 Parsel, 26240 metrekare tamamı Silivri Belediyesi Mülkiyetinde, üzerinde “Köyüm Turizm İşletme Sanayi ltd.şti “ne ait “Çamlık Et Lokantası” adlı işletme var.

2012 yılında 5 Yıllık kiralama yapılmış, 2017 Yılında kira süresi bitmiş, sonrasında 1 Yıllık kiralamalar yapılarak en son 2019 Nisan ayında 1 yıllık kiralama yapılmış, doğal olarak 2020 yılının Nisan ayı sonunda kira süresi bitiyor.

Şimdi gelelim diğer konuya, Silivri Belediyesi bu ayın 22 de 8 adet değişik yerde kiralama ihalesine çıkmış, bunlar arasında Silivrispor a tahsis edilmiş olan Otogar ve Otopark ta var.

Süresi dolan “Çamlık Et Lokantası” ihaleye neden çıkarılmıyor, aklıma gelen ilk soru buranın işletmecisi olan “Selami Değirmenci’nin” DSP Aday olmasıyla alakası olabilir mi oldu.

Selami Değirmenci bu işletmeyi satmak için müşteri aradığı duyumları geliyor, ay sonu sözleşmesi bitecek bir yerin devredilmesi hangi yasal kılıfa uydurulacak oda kafama takılan sorulardan bir tanesi.

Yerel Belediyeler çok değişik yöntemler kullanarak bu tür yerleri verebilir, örneğin “bedelsiz tahsis”, “bedeli mukabilinde tahsis”, ve “kiralama”, daha ötesi ise “işgaliye”.

İşgaliye olabilmesi için belli süre göz yumularak o kişide kalması sağlanan yer, daha sonra işgaliye çıkartılarak meşruiyet kazandırılır.

Süreci yakından takip etmeye devam edeceğim…

You may also like