Anasayfa Köşe Yazarlarımız çağın vebası uyuşturucu

çağın vebası uyuşturucu

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bugün haber sitemize 1 tonluk uyuşturucu haberi girdik, haberin içeriğinde bulunan Çukurca ilçe Jandarma komutanı binbaşı Bilgehan Özkozanoğlu dikkatimi çekti. her kurumun içinde çürük elma bulunabilir hayatın olağan akışına uygundur bu durum.

Uyuşturucu öyle bir illet ki çağımızın vebası demek az bile, terör ve kara paranın asıl kaynağı uyuşturucu, hırsızlık, gasp, kadın ticaretinin başlangıç noktası yine uyuşturucu.

uyuşturucu konusu başlı başına ele alınması gereken ve bulaşan kim varsa hesap sorulması gerekir, bu konuyu uzun zamandır takip ediyorum, öyle duyumlar alıyorum ki akıl alır gibi değil, Silivri bölgesi uyuşturucunun Avrupa geçiş güzergahında, aynı zamanda her köşe başında bir müptezel görmek mümkün, “kanunların yetersiz” olduğu gerçeğinden yola çıkan güvenlik görevlileri müdahale etmiyor, satıcı yada temin edeni suç üstü yapmaları gerekiyor, oysa iki kişi aynı yerde uyuşturucu içiyorsa, birisi zaten temin edendir. bu hayatın olağan akışına uygun olandır.

Önemli bir diğer konu ise güvenlik görevlileri içinde olabilecek kirlenmişlik, 10 yıl 15 yıl aynı bölgede görev yapan memur ister istemez bazı kişilerle samimi olabiliyor, bu samimiyet iltimas doğurabiliyor, basit bir 155 ihbarında polisten önce haber uçurulabiliyor, 155 in ucundaki kişi haber uçuramayacağına göre bu haberi uçuran yerel güvenlikçi.

Kimseyi zan altında bırakmak istemem, lakin bu durumu kendim bizzat sosyal medya hesabımdan canlı yayın yaparak ispat ettim. basit bir ihbar da bile haber uçuran varsa, herhangi bir uyuşturucu ihbarında neler olabilir siz düşünün.

Bunları yazarken asla göz ardı edemeyeceğim bir gerçeği de belirtmek isterim, Jandarma personeli bu konuda son derece etkili çalışmalar yapıyor, polis arkadaşlar içerisinde bu işe hayatını koymuş görevliler var, hepsine ayrı ayrı teşekkür etmeliyiz, bu arkadaşlara düşen yegane görevlerden biride içlerindeki çürük elmaları ayıklamaktır.

Her gün mahalle mahalle, köy köy metruk binaları dolaşıyorum, uyuşturucu temin edilen yerler belli, buralar kontrol altına alınabilirse bir hafta içinde yüzlerce kişi savcının karşısına çıkarılabilir.

Güvenlik kuvvetlerinin en önemli gerekçesi eleman yetersizliği olarak karşımıza çıkıyor, devlet mazeret değil çözüm üretme merkezidir, Esenyurt’tan Çorlu’ya kadar olan bölgede, ben bireysel olarak tespitler yapabiliyorsam, yüzlerce personelin görev yaptığı bu bölgede mazaretleriniz geçersizdir…

You may also like