Anasayfa Silivri Özel Cabbar DOĞAN İSYAN ETTİ

Cabbar DOĞAN İSYAN ETTİ

kadirkoc

Kars Kağızman İlçesi Çengelliler Köyü Derneği başkanı Cabbar Doğan Silivri kamuoyuna açıklama yaparak sitemlerini dile getirdi…

“Bilindiği üzere daha önce Silivri gündeminde üzüntü verici bir tartışmaya neden olan Mimarsinan Cami yanındaki parkta kullanım hakkı olarak tahsis edilen kafe yeriyle ilgi basın açılamamız olmuştu.  Bu tahsis üzerinden yürütülen siyasi kampanyalara karşı sitem ve üzüntülerimizi kamuoyuyla paylaşmıştık.

Ancak gelinen nokta da gördük ki;  bizim dernek olarak mütevazi talebimiz siyasi  rekabetin arena savaşlarına  malzeme olmuş.  15 m2  ki istenildiği zaman kaldırılacak özellikteki çay ve kahve büfesi Silivri’nin ve neredeyse memleketin tapusunu üzerimize geçirmişiz gibi siyasetin en üst kademelerine kadar  ülke sorunu haline dönüşmüş. Yazıklar olsun demekten başka  söz bulamıyoruz.

Belediyemize ve derneğimize yönelik  üzücü olduğu kadar ayrımcı, nefret içeren, kışkırtıcı, kardeşi kardeşe düşmanlaştıran dil ve söylemler,  gerek sanal ortamlarda, gerekse de  siyasi kulislerde  sürdürülmüş olması dernek olarak bizi yaraladığı kadar bir karar vermeye  neden olmuştur.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bizler ve üyelerimiz,  haklarımızın yanı sıra sorumluklarımızın bilinciyle barış ve kardeşlik şehri Silivri’mizin huzurunu, güvenliğini bozacak kışkırtmaların parçası ve sebebi olmayız. Değil 15m2 kafe yeri,  Silivri’yi bağışlasalar ne dostlarımızın nede bir tek  hemşehrimizin ve vatandaşımızın  üzülmesine değmez. En azından biz bunun bir parçası olmayız.

Bu nedenle  derneğimiz adına belediyemizce tahsis edilen kafe yerinin iptali için dilekçe verdik. Ne belediyemizi ne de derneğimizi küçük küçük adamların küçük egolarının siyasi tatmin malzemesi haline getirmek isteyenlere izin vermeyiz. Boşuna heveslenmesinler aradıkları şey bizde yok.

Ancak bu haklarımızdan da vazgeçtiğimiz anlamına gelmemelidir. Yasaların her yurttaşa verdiği hakların ne bir fazla ne bir eksik takipçisi ve talepçisi olmaya devam edeceğiz. Gereğini halkımızın bilgisine arz eder, kamuoyunun adaletine sunarız.”

Kars Kağızman İlçesi Çengelliler Köyü Derneği yönetim Kurulu

You may also like