Anasayfa GÜNDEM Bunlar Silivri Tarihine İhanet İçinde

Bunlar Silivri Tarihine İhanet İçinde

kadirkoc

Sevgili okurlarım,  akp Silivri Belediye Başkanlığını  alacakmış, yerli Aday, doğu  kökenli  Aday, Karadenizli Aday, mübareklerde  her türlü  Aday Adayı  var, sevgili okurlarım, siz bunlara kanmazsınız buna eminimde  yinede hatırlatayım  dedim.

Bundan 11 yıl  önce, ben Ahmet Nihat Özsan Inşaat  şirketinde  saha şefliği yapıyorum, akp li Hüseyin  Turan  Belediye Başkanı, Metin Karakaş  ise Başkan  yardımcısı, çalıştığım firma Silivri yanyol ve köprü  projesini yapıyor, birgun İstanbul kültür varlıklarını  koruma kurulu başkanı  olan Halide Hanım  ekibiyle beraber santiyemizi ziyaret etti. Gelen ekip bizlere ” Mimar Sinan Köprüsünü  tadilata sokmak için  proje yapıyoruz, Mevcut Belediye Başkanının bu konuda  ısrarcı , sizlerinde  fikirlerinizi almak istiyoruz” dediler. Bu ziyayet aslında ” bu projeyi siz yaparmısınız” sorusuydu, şayet  olumlu cevap vermiş  olsaydık birilerinin avantasını vermek kaydıyla  halen  işimiz  devam ediyor  olacaktı…

Şimdi  neden bunları  anlatıyorum!

O dönemin  Belediye Başkanı ve yardımcısı şimdi  Silivri Sevgilerinden bahsederek aday oldular, bu kişiler  iktidar partisi  olan  akp mensubu, yani sıradan  insanlar değiller, bunların  döneminde  projesi yapılan  Mimar Sinan Köprüsü (32 köprü) 9 yıldır  ulaşıma  kapalı, Silivri bölgesinde  büyüyen  her insanın  bir gençlik  anısı  olduğu  32 köprü bir nesil için  yok hükmünde, 10 yaşında  olan çocuk  şimdi  20 yaşında  ve lise yıllarında  sevgilisiyle el ele tutuşarak  32 köprüden  geçmeden  büyüdü.

Sevgili dostlarım, Burak Mumcu ve Faysal Bulut Silivri Kültürünü ortaya çıkarmak  adına  çok  önemli  çalışmalar  yapıyor, 32 köprü  tadilatını da gündemden  düşürememe adına  kamuoyu oluşturma çabasındalar, yukarıda  bahsettiğim  akp nin Aday Adayları basın  mensuplarına  sık sık  beyanat  veriyor, bir kişi  çıkıp ta “ya arkadaş bu Mimar Sinan Köprüsü ne  olacak” diye sormuyor, onlarda biliyor ki bu soruyu sorduklarında mama kesilecek.

Bu açıdan bakınca  Burak Mumcu ve Faysal Bulut’un çalışmaları çok  önemli, tek başlarına  bile  köprüyü  gündemde  tutma çabaları  takdire şayan.

Silivri Halkı  maalesef duyarsız  olay ve olguları  gözlerinin  içine  sokmadan sonuç  almanız  imkansız, sonuç  alma adına  bir teklifim var, Sivil toplum kuruluşları  başta  olmak üzere, sivil insiyatif olarak 32 köprü yü yürüyerek  geçme  eylemi yapmayı  teklif ediyorum. Duyurular yaparak Silivri Halkını  davet ederek köprümüze  şu  anki haliyle bile gecebilecegimizi ortaya koyalım  ve akp ye “gölge etme başka  ihsan istemeyiz” diyelim…

#Silivri32köprü

You may also like