Anasayfa Köşe Yazarlarımız Bu sabah sen geldin aklıma abi

Bu sabah sen geldin aklıma abi

kadirkoc

Sevgili okurlarım. bazen birisi aklınıza gelir, duygusallaşırsınız, özlersiniz, geçmiş gözlerinizden önüne gelir burnunuzun direği sızlar, bu gece rüyamda Ahmet abimi (AhmetMümtaz idil) gördüm, sabah uykudan onunla uyanırken, onunla ilgili anılarım zihnimdeydi.

Kaç yıl olduğunu hatırlamıyorum, bir vesileyle Ahmet abimle tanıştım, o dönem Halkın Dostları adlı internet sitesini Ahmet abi yönetiyor, sık sık sohbet etmeye başladık kendisiyle, onunla ettiğim sohbetler bana umut aşılıyordu, yaşadığım Ülkeye dair umutlanıyordum, bana ilaç gibi geliyordu Ahmet abim.

Bir gün Ahmet abi “Kadir neden yazmıyorsun, seninde fikirsel anlamda bu ülkeye vereceğin katkılar var” dedi, o zamana kadar düşünmediğim bir şeydi yazmak, ben iyi bir okurdum ama yazmakla okumak aynı şey mi diye geçiyordu içimden, “tereddüt etme kadir sen bunu yaparsın oğlum, yarın ilk yazını yazıyorsun ve Halkın Dostlarında yayınlıyoruz” dedi. emir verilmiş itiraz hakkı tanınmamıştı, bizde saygı duyulan büyüklerin sözü emirdir, böylece ilk yazımı yazdım.
Bir kaç yazıdan sonra Ahmet abi bana istatistikleri yolladı, yazılarım neredeyse Ahmet abi kadar okunuyordu, bu beni onure etti, yazıyor ve okunuyordum bu güzel bir şeydi benim için.

Bir gün Anadolu Partisi kuruluyor, Ahmet abi kurucuları arasında bana “bu partinin kuruluşunda olmalısın, aktif görev alacaksın” dedi, yine emir verilmişti, düşünmeden kabul ettim, bana göre güzel çalışmalar yaptık ama başarılı olamadık. Ahmet abi başarılı olamayacağımızı ilk görenlerden oldu ama bana devam etmem gerektiğini söylemekten de geri durmadı.

2017 16 Nisan Referandum günü tutuklanıp Cezaevi’ne girdim, Faşizm beni de esir almış, demir parmaklıklar arkasında görevimi yapıp Ulusuma olan borcumu ödüyordum, 16 Mayıs 2017 günü akşam haberlerini izlerken alt yazı geçiyordu, “Ahmet Mümtaz İdil hayatını kaybetti” o an gözlerimden yaşlar akmaya başladı, beni ben yapan adam ölmüş, kahpe kanser onu hayattan koparmıştı ve ben esirdim ona son görevimi bile yapamayacak durumdaydım. esaretin ne olduğunu o gün çok daha iyi anladım, o gün ant içtim, çıktığım günden itibaren Faşizmle mücadelemi daha üst noktaya getirip, Ahmet abime layık olacağım.

You may also like