Anasayfa GÜNDEM Bu kez Volkan Yılmaz haklı

Bu kez Volkan Yılmaz haklı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz İBB meclis konuşmasında İBB yönetimine haklı eleştiriler de bulundu.
Volkan Yılmaz “İBB’yi halka şikayet etmeden sinek ve uçkunla mücadeleyi yaptık. Belediyemize bir külfet yükledik.” Diyerek ilk sitemini dile getirdi ve haklı.
“Mezarlıkların bakımı, onarımı ve bahar temizliği size ait” diyerek İBB’ye sorumluluğunu hatırlattı.
“ASFALT PROGRAMINI YAPABİLMENİZ LAZIM”
“İBB’de hibe asfalt bir gelenek haline gelmiş. Her yıl 39 ilçeye hibe asfalt veriliyor. 2019 yılında ne hikmetse, seçimi ve salgını varsayalım, ilçelere hibe asfalt dağıtılmadı. 2020 yılında bir program yaptınız Kasım-Aralık aylarında bize asfaltı alın dediniz. Kasım, asfalt dökümü için uygun bir ay değil. Bunun programını yapabilmeniz lazım. İBB’nin çok ciddi bir hafızası var. Bundan faydalanmanız lazım. Onun için bu yıl asfalt programını yaz aylarına yapmanızı istiyorum.” Diyen Volkan Yılmaz’ı bu önemli soruna parmak bastığından dolayı alkışlıyorum.
Kasım Aralık ayında “Gel asfalt al” demek, “sana iş yaptırsam bile Kamuoyu gözünde çamura saplayacağım” demektir.
Kışın asfalt yapılmaz yapılsa bile kalıcı olmaz, bu işin tekniğini birazcık bilen bunu bilir.
Volkan Yılmaz “Bakırköy ve Güngören’de asfalt olmayan sokak mı var? Siz oraya daha fazla asfalt hibesi nasıl yaparsınız?” demesi ise yılların sorunu, sadece Çanta Bölgesi bile Bakırköy’ün Üç katı ama Bakırköy Silivri’den daha fazla asfalt alıyor, biraz utanmak gerek.
“Çevreyi, doğayı korumak adına, dere yataklarına doldurulan hafriyatları ne zaman kontrol edeceğiz? İSTAÇ’ın görevleri arasında depolama var ama sizin bünyenizdeki Çevre Müdürlüğünüzün yetkileri altında hem ceza uygulamak, hem de kaçak hafriyatla mücadele var. İlçe Belediyeleri Çatalca, Silivri, Şile kaçak dökümün çok yoğun olduğu yerler. Gelin bir araya gelelim, teknolojiyi kullanarak, dronlar uçurarak nasıl yapacaksak yapalım, kaçak hafriyatla mücadele edelim.” Diyen Volkan Yılmaz yine çok haklı, 3, 5 tane Zabıta görevlendirerek kaçak hafriyata çözüm bulamazsınız, yerel Belediye’yle işbirliği yapmalısınız.
Bazı Kamu görevlileri işini savsaklıyor demek istiyorum, aslında demek istediğim “rüşvet alınıyor”.
Bölgeyi karış karış gezen biri olarak diyorum ki kaçak hafriyatçılar önemli bir sorun.
KİPTAŞ ve TOKİ’ye işbirliği çağrısı kesinlikle dikkate alınmalı.
Metro konusu olmayacak ya da olmaması gereken duaya amin demek olduğu için girmiyorum.
Silivri Deniz ulaşımını düşünmeli

You may also like