Anasayfa Genel Bu kafa boş kafa

Bu kafa boş kafa

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri de bazıları halen ayrıştırma, ötekileştirme yapma peşindeler.

Yeri geliyor, siyasette, yeri geliyor sivil toplum kuruluşlarında yeri geliyor basında bu ayrıştırma çabalarını görüyoruz, ayrıştıranlara bakıyoruz, aslında niteliksiz katma değeri sıfır olan insanlar.

Ben 20 Yıl önce Silivri ye gelmişim, sen 40 Yıl önce Silivri ye yerleşmişsin, o 60 Yıl önce gelmiş, en babası 90 Yıl önce Yunanistan dan Mübadele yoluyla gelmiş, Mübadele yoluyla gelenler diğerlerine “sen yabancısın”  diyor, diğerleri 1 Yıl önce gelene “Sen daha dün geldin” diyor, sanki babasının mülküne oturmuş.

Silivri göç alıyor buna istinaden sanayileşiyor, yatırımcılar geliyor ve bu insanların kimisi okul yapıyor, kimisi cami yapıyor, bazıları ilçenin değerlerine katkı veriyor ama bu insanlara sen daha dün geldin demeye utanmıyoruz.

Hayatı boyunca tek bir fidan dikmeyen adam “sen bu ormana giremezsin” diyerek fırtına koparıyor.

Adam’a “gel şu desteği ver” diyorsun, “aman bana ne, ne çıkarım var” diyor sonra çıkıp ahkam kesiyor, hadi ordan densiz.

Bu kafa bizi Bir milim ileriye götürmez, saplandığımız bataklıkta debelenmeye devam ederiz.

Bir şehrin kalitesinin en önemli İki göstergesi vardır, Biri siyasetçisi, diğeri gazetecisi, bunlarda kalite yoksa o şehirdeki kalite düşüktür.

Siyasetçi proje değil, ucuz polemik yaparak “siyaset yapıyorum” der, gazetecide ucuz polemikleri haberleştirerek, kısır çekişmelerin mezesi olur.

Geçtiğimiz gün Bir gazeteci İlçenin en Büyük Markası olan Silivrispor Yöneticisini küçümseyen bir paylaşım yaptı, bu yönetici arkadaşımız o anlık yazdığı kelimenin sonuna “Ler” eki kullandı haliyle ben dahil herkesin tepkisini çekti ama konuştuğumuzda meramının bu olmadığını “kimseyi aşağılamak gibi bir düşüncesi olmadığını, sadece o arkadaşın gerek isminden, gerekse üslubundan dolayı İnternet trolü olduğunu düşünerek böyle yazdım” diyerek üzüntülerini belirtti.

Bu konuya bir şekilde bende dahil oldum, şimdi bu yönetici arkadaşa Pazartesi yapılacak basın toplantısı üzerinden aba altından sopa gösteriliyor.

Birileri Pazartesi rezil olacak bu kişi ben asla olmam, hele zan altında kalacağım hiçbir olayın içinde bulunmam, gereken neyse onu yaparım bunu şimdiden söyleyeyim.

Evet Silivrispor yöneticilerine benimde çok fazla sorum olacak ama bu asla kişilerin şahsı üzerinden olmaz, olamaz, amacımız takımın başarılı olması, yapıcı eleştirilerimizi, aklımızda kalan soru işaretlerinin ortaya çıkmasını elbet sağlayalım, ama iş kişilerin şahsına uzanırsa orada yokum.

 

 

You may also like