Anasayfa Genel Bu kadar ucuz olmama lı!

Bu kadar ucuz olmama lı!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Kent Konseyi Başkanı Kamil Bilici iddaaların odağında olmasına rağmen tek kelime cevap verilmiyor, “Vermiyor”.

İddialar çok ciddi ama “hayır öyle değil böyle” denilmiyor.

Kamil Bilici Silivri’yle ilgili videolar çekiyor bu videolar Youtube isimli sosyal medya platformuna atılarak izlenmesi isteniyor, izlenme oranlarına baktığımızda koskoca bir hiç ortaya çıktığını görüyoruz.

Videolar “Silivri Kent TV” adlı Youtube kanalına yükleniyor arzu edenler girip bakabilirler, Hüseyin Turan la yapılan “Kentin Şahitleri” isimli video bir ay önce çekilmiş izlenme sayısı sadece 98, Hüseyin Turan bu şehre önemli hizmetleri bulunmuş değerli bir Belediye Başkanı, diyelim ki bu video spontane atılmış bir video yani prodüksiyon yok masrafsız video.

En az 50 Bİn TL prodüksiyon olan “Gümüşyaka’da Hayat Var” Belgeseli Bir Ay önce Sosyal Medyaya atılmış izleyen sayısı 143, bu sayılar için gerek var mı bu masrafa.

2 Yıldır bende Sosyal Medya platformlarına video çekiyorum, kullandığım sadece sıradan bir telefon sıfır prodüksiyon yani sadece internet masrafım var, Gümüşyaka tanıtım videosunu yine tek başıma sıfır prodüksiyonla ben yapayım 10 Binlerce izletmeyi garanti ediyorum.

Adımız “Kamil” değil Kadir her iki isminde anlamı farklı olması mı videoları Kamil’in çekmesinin sebebi.

Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümüne istinaden “Bizim Akif” İsimli tiyatro oyunu sergilendi, prodüksiyon masrafını bilme şansımız yok ama Silivri de bu oyunu sergileyebilecek oyuncular var hatta Belediye bünyesinde çalışan personeller bile var.

Belediye kadrosunda çalışan İki arkadaşımız “Trakya Partisi” ismiyle İnstagram Sayfası kurarak skeçler çekiyor, bana göre çok güzel oynuyorlar Tiyatro ve oyunculuk anlamında profesyonel çalışan bir çok arkadaşlar bunları bir araya getirilse ve bu oyunlar öz kaynakla çok daha düşük maliyetle ortaya çıkacaktır, ben kendi adıma bir kuruş para talep etmeden bu işte varım.

Kamil Bilici’nin izlenme oranlarını en az Yüz’e katlamayı garanti ediyorum.

Kamil Bilici Kent Konseyi Başkanı olmasının nimetlerini kullanıyor Silivri Belediyesinden namıhesabına ciddi rant sağlıyor, yetmemiş olacak ki, Büyükçekmece Belediyesine el atmış, izlenmeyen videolarını şimdi oraya çekecek, Hatta Çatalca Belediyesiyle görüşmeler yapıyor.

Burada asıl merak ettiğim şey, bu Belediyelerin Sosyal İşler Müdürleri ne iş yapıyor, çekilen videoların izlenme oranlarına bakmayı akıl etmiyorlar mı?

Yoksa bir çıkar ilişkisi kurulmuş olabilir mi?

Bunları merak etme hakkımız var, en yakın zamanda bu Belediyelerin Sosyal İşler Müdürlerine ulaşarak bu soruları soracağım, gerekirse daha üst mercilere ulaşarak soruları sıralayacağım.

 

You may also like