Anasayfa GÜNDEM Bu arsa da Şölen var

Bu arsa da Şölen var

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Belediyeler varlık satışı yaparlar, yapmak zorundadırlar, bu satışlar şeffaf olduğu sürece sorun yoktur.

Silivri Belediyesi arsa satış ihalesine çıktı, Şölen Çikolata 332 Ada 7 Parsel 7.565 Metre arsayı Belediyeden talep ediyor, bu talep önceki dönem yönetime geliyor, Belediye Başkanı Belediye meclisine sunuyor satışı, lakin Meclis onay vermiyor ve satış olmuyor.

Yeni dönem aynı talep tekrar Silivri Belediyesine geliyor, Volkan Yılmaz satışı Meclise getirmeden 28. 10. 2020 tarihinde satışa çıkıyor, İlan verilen gazetelerden biri bölgeyle alakası olmayan Bursa OLAY Gazetesi.

Ortaköy Sanayi bölgesinde ortalama arsa fiyatları 2.000 TL civarı, satışa çıkan arsanın ortalama değeri 15. 16 Milyon TL civarı ama arsa 22 Milyon 695 Bin TL ye satışa çıkıyor, böyle olunca ihaleye kimse katılmıyor haliyle.

İdare şimdi ikinci İhaleye çıkacak, muhtemelen 18. 19 Milyon TL gibi bir rakamla çıkılacak, doğal olarak yine kimse katılmayacak.

DİK’e tabi olan ihale son olarak pazarlık usulüyle satışa çıkacak, zaten satış rakamı belirlenmiş, ilk iki ihale kanunun arkasından dolaşmak için yapılıyor.

Ben özü itibarıyla satışlara karşı değilim, karşı olduğum satış, şaibeli olan satışlardır.

Özcan Işıklar aynı yeri Belediye Meclisine getiriyor, şimdi Belediye Meclisi by pas ediliyor, bu durumda kamuoyunun takdirine kalmış.

Bir diğer satış ise Tevhid şartı olan 409 ada 2 parsel, burası Selimpaşa sınırlarında 2 katlı konut imarlı, 891 Metre, 1 Milyon 336 Bin TL, Tevhid şartı olmasa bile bu fiyata kimse almaz, fiyat yine çok yüksek (TEVHİD ŞARTI: tek parsel yapılarak birleştirilme mecburiyeti) yani bitişik arsayla birleştirme zorunlu, böyle olunca satılığa çıkan arsayı bitişik arsa sahibinden başkası alamaz.

Dikkat edilmesi gereken bir başka şey ise İhale açık artırma usulü değil, şayet amaç daha yüksek fiyata satmak ise neden açık artırma yolu izlenmiyor.

Sevgili okurlarım, bazı okurlarım bana kızıyor, küsüyor, “Neden hep Volkan Yılmaz’ın icraatlarını yazıyorsun, hep muhalefet ediyorsun” diyorlar, lütfen elinizi vicdanınıza koyun, benim yazdıklarımı yazan bir başkası varmı, ben bunları yazmasam sizlerin bu olanlardan haberiniz olma şansı ne kadar var?

Ben kamu yararı gözeterek bunları yazmaya devam edip, kapalı kapılar ardında yapılan her türlü pazarlığı deşifre edeceğim.

Bu İhaleyi yakından takip edeceğim ve daha bir çok ihaleyi sizlerin önüne getireceğim, beni okumaya devam edin…

You may also like