Anasayfa Köşe Yazarlarımız Bölmüyor, gidenlere set oluyor!!!

Bölmüyor, gidenlere set oluyor!!!

kadirkoc

Sevgili okurların, Selami Değirmenci üzerinde “oyları bölüyor” deniliyor, oysa bana göre Selami Değirmenci CHP’ye büyük destek oluyor açıklayayım.

10 yıllık iktidarın da Özcan Işıklar bazı kesimlerden çok ciddi tepki aldı, bu kesimler arasında arazı yağmacıları, iş takipçileri, kendisine gazeteci süsü vermiş tetikçi ve santajcılar başı çekiyor.

Bunların belli bir etki alanı var, etki alanlarında Işıklar karşıtı çalışma yürütüyorlar, bu kesimler ve etki alanları CHP li görünseler de çıkarlarına dokunulduğunda Parti tanımazlar, gerekirse şeytanla bile işbirliği yaparlar.

Yukarıda bahsettiğim kesimler CHP li görünseler de asla CHP ye oy vermeyecekler çünkü mevcut Belediye Başkanı bunları çok iyi tanıyor ve amaçlarına hizmet etmez, böyle olunca bu kesim, her dönem hazır bekleyen Selami Değirmenci kartını ortaya sürdüler, kendilerine sığınacak liman ararken bir taraftan da akp cenahıyla yakın temas kurdular, “biz Selami Değirmenci’ye destek verip size seçim kazandırırsak sizde önümüzdeki dönem bizim önümüzü açacaksınız” dediler.

Bu kesim kendi ifadelerine göre 300 kişi, etki alanlarıyla ise 3.000 kişi bunlar iki adayla seçime girildiğinde kesinlikle Volkan Yılmaz’a oy verecekti şimdi Volkan Yılmaz’a gidecek olan 3.000 oy Selami Değirmenci’ye gidecek, dolayısıyla Volkan Yılmaz 3.000 oy eksik almış olacak.

Bu kesim gerçeği gördü oylarının 3.000 seviyesinde olduğunun farkına vardı, şimdi “Selami Değirmenci seçilirse CHP ye geçecek” diyerek yeni bir algı yaratıp iyi niyetli CHP seçmeninden oy devşirme peşine düştü, mevcut durumda %2.3 bandında olmaları onları hem hedeflerinden hemde siyaset sahnesinden uzaklaştıracak.

16 yıldır Silivri de yaşıyorum, Trakya seçmeni fazlasıyla bilinçli bunu çok net söyleyebilirim, 2004 yılında yol kazasına uğramış olmak ekstra etki gösterecek ve aynı kişinin sahaya sürülmesini göz ardı etmeyecek bilinçteler.

Şahsi görüş’üm bu seçim’in olumlu anlamda süprizle sonuçlanacağı, 3 aydır aktif olarak sahadayım, gözlemlerin bana bunu söyletiyor, günlük ortalama 200 kilometre yol yaparak seçmen nezdinde gözlemler yaptım, hayatında hiç CHP ye oy vermemiş olan %15 lik bir kitle CHP Adayına oy verecek, bu durum konjoktürel olarak ele alınabilir ama sonuç kısmında %15 olacak.

Domates Biber ekonomisi bu seçimin en önemli unsuru olacak, bu noktada ise Özcan Işıklar’ın Tarım politikaları devreye girecek ve beklenilmeyen sonuçlar ortaya çıkacaktır.

You may also like