Anasayfa Genel Bizim amacımız katma değer yaratmak

Bizim amacımız katma değer yaratmak

kadirkoc

Sevgili okurlarım, hepimizde akıl var,izan var bize hangi haber ne için sunuluyor bakmak gerek.

Gerek Ulusal medya da, gerekse yerel medya da bu işler böyle dönüyor.

Geçtiğimiz günlerde Silivri Kurfallı Mahallesinde Süleyman Gençoğlu tarafından yapılan 11 adet Villa yapıldığını ifşa etmiştim, Silivri Hür haber biz haberi yaptıktan sonra yarım sayfa reklam alarak projeyi güzelleme yaptı. hiçbir teknik bilgi olmadan körü körüne yapılan bu haber kamuoyunda neden yapıldığı çok net anlaşıldı, “Ne kadar ekmek, o kadar köfte”.

Sevginar Sali Kılıç Meydan Projesindeki şikayetleri dile getirmiş.

” SİLİVRİ MEYDAN SİTE SAKİNLERİNDEN ŞİKAYET
Silivri Meydan Site sakinleri, gazetemize ulaşarak, yönetimle yaşadıkları sıkıntıları paylaştılar. İddialarına göre iskan olmadığı için dairelerine gelen ve tek fatura üzerinden ödemek zorunda oldukları elektrik ve su faturaları yönetim tarafından kullanım miktarından daha yüksek şekilde tahsil ediliyor. Kurumlardan bireysel borçlarını öğrendikleri halde site yönetimine yüksek faturalar ödemek zorunda bırakıldıkları, ödemediklerinde ise elektriklerinin kesilip, mağdur edildiklerini beyan ettiler. Söz konusu şikayetlerin yasal mecralara da taşındığı ifade edildi.”

Benzer şikayetler bize de gelmesine rağmen biz konunun asıl muhataplarından görüş istedik, çünkü KMK ve İskan sorunlarına hakimiz.

Kılıç Meydan Projesi yönetim şirketinin verdiği cevapları sizlerle paylaşıyorum

“Biz pandemi sürecinde kat maliklerinin yoğun ısrar ve talepleri üzerine, projeyi oturuma açtık. Bu süreçte insanların mağdur olması bizi daha fazla üzerdi. Elektrik ücretleri bize nasıl geliyorsa öyle yansıtıyoruz, bu şikayeti yapanları bazıları 8 Aydır faturalarını ödemiyor, biz bu faturaları peşin ödüyoruz, 8 ay fatura ödemeyene gecikme faizi dahi yansıtmadık, bizim iyi niyetimiz ne zamanki kötüye kullanılmaya başlandı biz o zaman icra yoluna başvurduk geçen ay itibarıyla. Sizlerinde haber yaptığı üzere bir çok yeni yapılan site “İskan alma” bahanesiyle 10 Bin, 20 Bin TL para talep ederken biz sözleşme dışı tek bir kuruş para talep etmiyoruz, normal şartlarda biz iskanımızı çoktan almış olurduk ama pandemi sürecinin araya girmesiyle birlikte bir çok sektörde gecikmeler yaşandı, biz Bir Yıl önce Trafo siparişimizi verdik daha yeni geldi arada iki katı fiyat farkı olmasına rağmen bunu karşılıyoruz ve 10 Güne kadar elektrik sorunu ortadan kalkmış olacak. Bizim site yönetmek gibi bir faliyet alanımız yok, sadece yasal yükümlülüklerden dolayı siteyi yönetmek durumunda durumundayız, biz 25 yıldır inşaat sektöründe yatırım yapan bir firmayız şirketimizin temel amacı ülkemize daha fazla katma değer katmak ve daha çok insana iş vermek”

Sevgili okurlarım, bu açıklama bana makul ve mantıklı geldiği için yayınlıyorum, gerisi kamuoyunun takdirine kalmıştır…

You may also like