Sevgili okurlarım, Geçtiğimiz Cuma günü CHP Silivri İlçe Örgütünü topladı, uzun zamandır bir araya gelmeyen örgüt üyeleri geniş katılımla toplantıdaydı.

Gazeteci olmak dışında Parti üyesiyim, Toplantının ikinci kısmı basına kapalı yapıldı, ben ikinci kısımda da toplantıda kaldım. yapılan konuşmalar parti içinde kalmalı buna uymamak, parti disiplini açısından iyi değildir ve bu durumun bilincindeyim.

Avukat Mehmet Keleş’in yaptığı öneri çok önemli ve parti dışında da bilinmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü bunda sonra CHP üyesine saldıran, hakaret edenin alacağı cevap açısından bilmesi gerekiyor.

Avukat Mehmet Keleş’in önemsediğim önerisi “Parti üyelerimize dışarıdan iftira, hakaret ediliyor, periyodik olarak bazı odakların saldırılarına uğruyor, bu konuda örgüt olarak bu durumun karşısında olmalıyız, yoldaşlık bunu gerektirir” diyerek önemli bir sorunu ortaya koydu.

Sayın İlçe Başkanım Berker Esen de “bu durumun farkındayız, bu zamana kadar ortamı germemek adına sessiz kalarak kendi içimizde konuyu konuşarak çözme yoluna gittik lakin bundan sonra cevabımız gerektiği sertlikte olacaktır” diyerek net mesaj verdi.

Ben buna bazı ilaveler yapmak istiyorum.

Benim Meclis Üyeme hakaret edenle, Benim Belediye Başkanıma iftira atanla organik bağ kuranlar, yoldaşımın yoluna taş koyanlar, benim için yok hükmündedir, her birini arşivime alacağım, bunu yapanları günü geldikçe kamuoyunun gözüne sokacağım. Çünkü bunu yapan parti üyesi bilinçliyse İhanet içinde, bilinçli değilse aymazlık içindedir, her ikisine partide tahammül edilmemeli.

Huryol Haber