Anasayfa Asayiş Berker Esen Silivrispor’a sahip çıktı

Berker Esen Silivrispor’a sahip çıktı

kadirkoc

Kıymetli Silivrililer,
Ülke ve millet olarak zor günlerden geçtiğimiz şu sıralar asla gündeme gelmemesi gereken bir konu kamuoyunu meşgul etmekte… Bu durum Silivri ve Silivrispor’a ilgi ve alaka gösterenler adına bizlerde konuya dair açıklama yapma mecburiyeti bıraktı.

Değerli Silivrililer,
Marka Kent iddiasıyla yola çıkan Silivri Belediye Başkanı göreve gelir gelmez “MARKA KENT YOLUNDA, MARKA TAKIM” diyerek Silivrispor’a destek olacağını “Şehirleri marka kent yapabilen parametrelerden, etkenlerden biri de Türkiye’de o şehirlerin futbol takımlarıdır. Bizim marka değerimizde, gözbebeğimiz de Silivrispor’dur. Silivri’ye sahip çıkma zamanı! Bizi her şehirde temsil eden ve bizi onurlandıran Silivrisporumuza görevimizi yerine getirme zamanı geldi.” sözleri ile vurgulamıştı. Hatta kendisine tebrik çiçeği gönderilmesi yerine çiçeğin parasını Silivrispor hesabına yatırın gibi bir kampanya düzenlemişti.

Ancak geldiğimiz noktada görüyoruz ki Belediye Başkanının Silivrispor ile ilgili desteği ve düşüncesi hoş laflardan ibaret.

Saygıdeğer Silivrililer,
Silivrispor Silivri’mizin bir markasıdır. Silivrispor yalnız futbol değil tüm branşlarda sporun tabana yayılmasının, gençlerimizin sporla buluşmasının adresi konumundadır. Daha fazla gencin spor yapabilmesi adına spor kulüplerinin mali özerkliği çok önemli olduğu gibi, daha çok kesimin destek vermesi Silivri’mizde sporun gelişmesi için çok önemlidir. Geçmişten bugüne kadar Silivrispor’a en büyük destek Silivri Belediyesinden gelmiştir. Daha önceki belediye başkanlarımızın hemen hemen tamamına yakını tesis, forma, otobüs gibi desteklerinin yanı sıra, Silivrispor’un ekonomik bağımsızlığını sağlayacak gelir kaynakları yaratmışlardır. Silivri otogarı ve bazı otopark gelirlerinin Silivrispor’a bırakılması bu durumun örneğidir.

Silivrispor herhangi bir ticari işletme değildir. Mali yönden güçlü ve iyi denetlenen bir kulübün halkın spora ilgisini arttıracağı ve ülke nezdinde şehrimizin tanıtımına yapacağı katkı tartışılamaz bile. Burada bizlere düşen görev sadece Silivrispor’un değil tüm spor kulüplerimize gelir kaynakları oluşturup, varsa gelirleri onları daha da arttırmanın yollarını aramak olmalıdır.

Kıymetli Silivrililer ve Silivrispor sevdalıları,
Buradan soruyoruz;
Bu gelir kalemlerinin belediyeye kalmasıyla birlikte vaat edilen sponsorluğun kapsamı ve süresi ne olacak? Ayrıca Silivrispor’un buralardan gelir kaleminde artış ya da düşüş yaşanacak mı? Belediye Başkanı bu konuda nasıl bir taahhüt verebilir?

Silivrili hemşerilerimiz ve Silivrispor sevdalıları,
Kimselerin yan yana gelemediği, Silivri Belediye Meclisi toplantılarının dahi tatil edildiği zor günlerden geçtiğimiz şu zamanda, Silivri Belediye Başkanı’ndan kentin spor yaşamı ve marka değeri için çok önemli olan bu konu hakkında aldığı karardan vazgeçmesi gerektiğini hepinizin huzurunda bir kez daha vurguluyoruz!

You may also like