Anasayfa Köşe Yazarlarımız BENİM OYUM ERDOĞAN’A

BENİM OYUM ERDOĞAN’A

kadirkoc

Sevgili okurlarım, beni bilen bilir bilmeyen de kendi gibi bilir, bazen ironi yapalım diyoruz, aslında okuru düşündürmek niyetiyle yaptığım bir uygulama.

Evet sevgili okurlarım benim oyum Erdoğan’a, Erdoğan benim dediğim çizgiye gelirse neden vermeyeyim ki oyumu, o benimle aynı düşünceye gelebiliyor sa benim bir oyum feda olsun ona.

Aslında Erdoğan’ın benimle aynı noktaya geleceğine hiç ihtimal vermiyorum, buna rağmen oyumu Erdoğan’a vereceğim diyorum ve kendisine mevcut Belediye Başkanlarımızın adına meydan okuyorum, çık Kadıköy’den aday ol, gel Beşiktaş’tan aday ol, hatta kendine güveniyorsan Silivri’den aday ol oyumu sana vereceğim, sende biliyorsun ki benim bir oyum seni Başkan yapmaya yetmeyecektir.

Kimseyi küçümsemek değil niyetim

Geçtiğimiz yerel seçimde Tahir Sert Silivri de seçim kaybettiyse bunun en önemli müessibi Sayın Erdoğan’dır.

Halkın düşünen kısmı Erdoğan’ın politikalarından memnun değil, bu durumu sağır Sultan bile duydu, ekonominin dip yaptığı bir dönemde akp nin başarılı olmasının başkaca bir açıklaması olamaz…

İMAMOĞLU GÜLÜYOR

CHP İstanbul Adayını açıkladı, iyi de yaptı, parti içi dengeler açısından en doğru karar İmamoğlu olduğunu gören genel merkez İstanbul’a gülen Adamı aday gösterdi, sessiz çoğunluk olan seçmen kutuplaşmadan bıktı, gülen yüzler görmek istiyor, kavgadan kaçan üslubuyla her kesimi kucaklayacağının işaretini veren İmamoğlu, doğru tanıtımla seçimi göğüsleyecek dili kullanacaktır.

Cumhurbaşkanlığı seçimin de iyi bir Hatip olan Muharrem İnce’yle ivme yakalayan CHP, Sayın İmamoğlu’yla bunu taçlandıracaktır.

Sayın İmamoğlu CHP içinde olabilecek tartışmanın da önüne geçmiştir, akp içinde olabilecek kavganın da fitilini ateşleyecektir.

Olması %99 olan Binali Yıldırım adaylığı akp içinde homurdanmaya başladı bile, boş olan her makama ilk akla gelen isim olması, parti için emek verenler arasında sıkıntı yaratıyor, İzmir’e Başkan gerek, Binali, Hükümete başbakan lazım Binali, Mecliste Başkan mı yok Binali, son olarak İstanbul’a Belediye Başkanı bulalım Binali Yıldırım, Meclis Başkanı forsuyla seçim çalışması yapacak Binali’nin karşısına Beylikdüzü Belediye Başkanıyla çıkmak elbette risk, kaybeden bedelini öder ama kazanılması durumunda kahraman olunur.

Sayın Kılıçdaroğlu yine fark yaratmıştır, iş seçimi kazanmaya gelmiştir, İmamoğlu seçimi kazanırsa Türkiye’nin kaderini değiştiren adam olacaktır, Sayın Kılıçdaroğlu ise kaderi değiştiren adamı bulan lider olacaktır…

Sayın Erdoğan son gün Cumhurbaşkanı Belediye Başkanı olabilir diye bir kararname yayınlayıp İmamoğlu’nun karşısına kendisi aday olursa ben şaşırmayacağım, bu hamlesini ise sadece söz verdiğim oyu almak için yapacaktır, tekrar söz veriyorum Aday olursa oyumu ona vereceğim…

You may also like