Anasayfa Köşe Yazarlarımız BEN IŞIKLAR OLSAM!

BEN IŞIKLAR OLSAM!

kadirkoc

İstanbulun en zor ilçelerinden biridir Silivri,  bir çok ilçede duyulmayan, görülmeyen şeyleri burada sağır sultan bile duyar.

Bu şehirde Belediye Başkanı olmak adeta ateşten gömlek, sabit yaşayan 200 bin civarı olsa da yazın 1 milyon kişiye hizmet götürmek zorundasınız,  bu insanların hepsinin belediyeden kişisel istekleri oluyor, önce kendi partililerin, sonra halkın tamamına yakınının talepleri oluyor, bu taleplerin bir çoğu kanunlara uygun değil, bu taleplere olumlu cevap verseniz merkezi idareyle başınız derde giriyor, olumsuz cevap verseniz çalışmadı oluyor.

Bu ilçenin yerel basını ise evlere şenlik, çok fazla sayıda yerel basın mensubu var, hepsi bu işten ekmek yemeye çalışıyor, sayı bu kadar fazla olunca, bu işten ekmek yemek zorlaşıyor, bunu gören yerel basın başka metodlar gelistirerek para kazanmanın yollarını arıyor, işin iğrenç tarafı para kazanmak için tehdit, şantaj sıradanlasiyor.

Bir çok hizmet büyükşehirin ukdesinde olmasına rağmen, ilçe belediyesi bu hizmetler üzerinden eleştiri yapıyor, danamandira, sayalar, bekirli mahallerine bıraksam evini bulamayacak insanlar, belediyenin buralara hizmet götürmediğini iddia edebiliyor…

Evet ben Işıklar’ın yerinde olsam, bırakırım bu insanları kendi ikballariyla başbaşa.

Türkiye’nin en önemli projesini hayata geçirdin, taraflı tarafsız tüm ülkenin dikkatini çektin, bundan sonra siyasi kariyerini yükseltme zamanıdır.

Milletvekilliği ilk hedef olmalı, olası bir chp iktidarı seni tarım bakanı yapacaktır.

Türkiye’nin tamamına hizmet dururken sizin 200 binlik Silivri’de yetinmeniz bana mantıklı gelmiyor.

Türküyenin ilk tarım lisesi, Türam gibi bir vizyon Tüm Türkiye’nin ihtiyacıdır.

Tarim bakanlığının kadrosu ve imkanlarını kullanarak yapılacak çok fazla iş var, hedefi yükseltme zamanı gelmiştir.

Silivri ölçeğinde kısır çekişmelerle uğraşmaktansa, Türkiye ölçeğinde devrim yapabilirsiniz.

Ben Işıklar’ın yerinde olsam bu yola çıkardım. Kendi siyasi kariyerimde devrim yapardım…

You may also like

1 yorum

Nihat kaya 11 Mart 2018 - 14:44

Hak hukuk adalet,i önce tesis edelim ondan sonra tarım politikasını liyakat esaslarına göre teslim ederiz bilen birine kadir bey.once yerelde iktidar olmak gerekir.

Comments are closed.